موج

وزیر اطلاعات:

وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات تا کنون 340 کتاب در حوزه نقش مردم در انقلاب اسلامی برپایه اسناد ساواک تدوین کرده است .

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حجت الاسلام سید محمود علوی ر آیین رونمایی از ۱۲ جلد کتاب نقش مردم مازندران در انقلاب اسلامی اظهار داشت: از مجموع 340 کتاب تدوین شده 12 جلد کتاب مربوط به استان مازندران بوده تاحماسه آفرینی های مردم استان در زمان پیروزی انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شود.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات گنجینه عظیمی از اسناد سازمان امنیت و اطلاعات (ساواک) را در اختیار دارد اما وقتی دشمن شهادت به مبارزات یک شخصیت فرهیخته جامعه دهد در صحت آن کمتر می توان تردید کرد وجفای به مردم است که اسناد در گنجینه ها باقی بماند و مردم از آن بهره مند نشوند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: به فرمایش حضرت امام راحل مبنی براینکه نباید بچه های انقلاب در پیچ و خم ها تاریخ فراموش شوند و در راستای این فرمایش حضرت امام تدوین کتاب را از جمله راهکارها برای پیشگیری از فراموشی آن  در پیش گرفتیم که خوشبختانه توانسیتم کتابها را منتشر و در اختیار مردم قرار دهیم.

وی گفت: ستم ستیزی مردم از ویژگی های مازندران است که برابر حاکمیت های ستمگر مقاومت کردند و تسلیم ناپذیری برابر قدرت و حکومت ظالم و آغوش گرفتن فرزندان اهل بیت از ویژگی های مردم مازندران  بوده و این استان مامن علمای بزرگ بوده و همیشه در عرصه مبارزات مردم آن حضوری موفق و مستمر داشتند.

وزیر اطلاعات بیان داشت: مردم مازندران در عرصه های مختلف در شکل گرفتن تاریخ عزتمندان این آب و خاک نقش داشتند و علمای مازندران از سال ۱۳۴۱ پیام حضرت امام را به این سرزمین رساندند و مازندران از همان ابتدا به حضرت امام آری گفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها