موج

نمایـنده مردم هرمزگان؛

نمایـنده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر در مجلس شورای اسلامی، گفت: منطقه ویژه خلیج فارس، زمینه‌ساز رشد تولید داخلی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «احمد مرادی» احداث عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را در بندرعباس، امتیازی برای این شهر دانست و افزود: احداث این منطقه به رشد تولید داخلی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کمک کرده است.

وی با بیان اینکه تاسیس و استقرار منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در استان هرمزگان و شهر بندرعباس براساس طرح آمایش سرزمینی انجام شد، گفت: این منطقه از پتانسیل‌های ممتازی برخوردار است که می تواند زمینه‌ساز رونق صنایع شود.

این نماینده‌ی مجلس با اشاره به رونق صنایع مادری همچون فولاد و آلومینیوم در این منطقه، گفت: بیشترین ظرفیت تولید آلومینیوم کشور در این منطقه مسقر است؛ 3 مجموعه بزرگ فولادی نیز در این منطقه احداث شده‌اند؛ صنایع و تولیدکننده‌های دیگری نیز در منطقه ویژه خلیج فارس حضور پیدا کرده‌اند و به تولید مشغول هستند.

مرادی با اشاره به اینکه حضور این صنایع در شهر بندرعباس مزیت‌هایی را برای این شهر به‌دنبال داشته است، تاکید کرد: این صنایع در درجه نخست به رشد تولید داخلی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی منجر می‌شود به‌علاوه آنکه در ایجاد یک اشتغال پایدار کمک‌کننده خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها