موج

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ؛

مدیرکل کمیته امداد اصفهان گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی100هزار خدمت عمرانی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اصفهان ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا متین پوربیان داشت: جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در ۴۰ سال اخیر ۹۷ هزار و ۹۷۹ خدمت بلاعوض در زمینه‌های ساخت، خرید، تکمیل، تعمیر، اجاره و انشعابات دریافت کرد.

وی بابیان اینکه کمک به تامین مسکن مناسبت یک گام به جلو برای توانمندی خانوارهای نیازمند است گفت: مرور عملکرد این نهاد از زمان تاسیس تا کنون بیانگر ارائه ۹۷ هزار و ۹۷۹ خدمت بلاعوض در راستای کمک به خانه‌دار شدن مددجویان و نیازمندان اصفهانی است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان افزود: این نهاد در این سال‌ها با همکاری خیران و نیکوکاران اصفهانی موفق شد برای ۱۰ هزار و ۱۲۲ خانوار تحت حمایت سرپناه مناسب احداث و یا خریداری کند.

وی خدمت مهم دیگری که به جامعه تحت حمایت این نهاد ارائه می‌شود را تعمیرات منازل مسکونی عنوان کرد و ادامه داد: بیش از ۴۱ هزار منزل مسکونی از سال ۱۳۵۷ تاکنون مورد تعمیرات جزئی و کلی قرارگرفته است.

متین پور بابیان اینکه احداث فضاهای جانبی درصورتی‌که به کیفیت زندگی نیازمندان تحت حمایت کمک کند در دستور کار این نهاد قرار دارد، گفت: هشت هزار و ۸۰۳ خدمت درزمینهٔ احداث حصار، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی در چهار دهه اخیر توسط این نهاد به نیازمندان اصفهانی ارائه‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان ۲۷ هزار و ۸۶۱ انشعاب رایگان آب، برق، گاز و فاضلاب را از دیگر دستاوردهای این نهاد در زمینهٔ حمایت از نیازمندان اعلام کرد و گفت: تا چند سال پیش این خدمت با ارائه کمک‌هزینه خرید حق انشعاب به مددجویان صورت می‌گرفت اما با پیگیری‌های این نهاد و تصویب قانون معافیت مددجویان نهادهای حمایتی از پرداخت هزینه انشعابات برای یک‌بار، ارائه این خدمت گسترده‌تر شد به‌نحوی‌که از عدد اعلام‌شده ۱۷ هزار و ۷۶۰ مورد مربوط به معافیت انشعابات است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها