موج

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از محکومیت به 10 سال حبس و بیش از 15 میلیارد تومان جزای نقدی برای متهمین پرونده قاچاق سازمان یافته مکمل های غیرمجاز ورزشی و دارویی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین «محمد صادق اکبری» از صدور حکم محکومیت برای متهمین پرونده قاچاق سازمان یافته یکهزارو چهارصد و بیست و هفت کارتن انواع مکمل های ورزشی و دارویی غیرمجاز در دادگاه انقلاب بندر عباس خبر داد.

وی در خصوص جزئیات این پرونده اظهار داشت: فروردین ماه1397  با گزارش معاونت حقوقی و قضایی گمرک شهید رجایی بندرعباس در خصوص کشف محموله قاچاق مکمل های ورزشی و دارویی غیرمجاز، پرونده‌ای در دستگاه قضایی استان هرمزگان تشکیل شد و پس از سیر مراحل قانونی، رسیدگی به اتهامات شرکت حمل و نقل بین المللی پرشیا ترابر دائر بر قاچاق سازمان یافته در دستور کار دادگاه انقلاب بندرعباس قرار گرفت.

وی با اعلام این مطلب که متهمین این پرونده قاچاق سازمان یافته از طریق اظهار خلاف واقع در گمرک، مبادرت به  قاچاق تعداد 1427 کارتن انواع مکمل‌های ورزشی و دارویی غیرمجاز به ارزش 7 میلیارد و 839 هزار و 179 ریال نموده‌اند خاطر نشان کرد: پس از تکمیل تحقیقات، به دستور مقام قضایی دو تن از متهمین به نام های «مجتبی هدایت محمودی» فرزند حسن و «شاهین محمودی دلوند» فرزند موسی شناسایی و دستگیر شدند.

اکبری خاطرنشان کرد: در نتیجه بررسی ها مشخص شد شرکت عامل در دبی اقدام به قاچاق کالای غیرمجاز تحت عنوان پلی استایرن به مقصد تهران نموده و پس از طی تشریفات، قبل از ورود به گمرک شهریار ، نسبت به تخلیه کالای ممنوعه مبادرت می کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با تکمیل روند تحقیقات و ختم رسیدگی ، شعبه دادگاه انقلاب بندرعباس متهمین این پرونده را در مجموع به تحمل 10سال حبس تعزیری و پرداخت بیش از 15 میلیارد و 79 میلیون و 619 هزار و 358 تومان معادل 10 برابر ارزش عرفی کالای مکشوفه در حق دولت محکوم کرد.

وی یادآور شد:  هریک از متهمین به ممنوعیت از حق العمل کاری به مدت پنج سال ممنوعیت خروج از کشور به مدت سه سال و ضبط کالای قاچاق و پرداخت بیش از 15 میلیارد و 79 میلیون و 619 هزار و 358 تومان معادل 10 برابر ارزش عرفی کالای مکشوفه در حق دولت و ضبط محموله قاچاق، خودرو و وجوه توقیفی نیز محکوم شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها