محمدرضا حبیبی در نشست دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، گفت: با ورود به دهه پنجم انقلاب، این مرکز عالی آموزشی مصداق بارز اجرای اصل 44 قانون اساسی و گویای عملی " ما می‌توانیم" است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه بابیان این مطلب که در گرامیداشت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و سپری شدن بیش از سی سال از تأسیس از مرکز آموزش عالی کشور امروز بیش از یک و نیم میلیون نفر از جمعیت دانشجویی کشور را در خود جای داده است، ابراز داشت: دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در حال حاضر حدود 20 هزار دانشجو که معادل 25 درصد از کل دانشجویان دانشگاه‌های هستند را به همراه 500 عضو هیئت عملی در 9 واحد آموزشی در کنار هم جای داده است و مشغول به تولید علم و عمل هستند.

وی افق چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه را دانشگاه نسل چهارم تا سال 1400 عنوان کرد و افزود: توسعه مراکز رشد، مراکز تحقیقات و زیرساخت‌های علمی و نیز تغییر ارائه دروس از کلاس محوری و آموزش محوری به سمت استاد محوری و ... ازجمله مهم‌ترین اقدامات پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی تا سال 1400 در مسیر کیفی ساز سطح آموزشی دانشجویان خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه بابیان این مطلب که سالانه حدود هزار پایان‌نامه در این مرکز آموزش عالی ارائه می‌شود، تأکید کرد: به‌شدت درصدد هستیم که پایان‌نامه را هدفمند و در مسیر رشد و توسعه نیازهای استان قرار دهیم.

خام فروشی ذخایر معدنی کرمانشاه تأسف‌بار است

وی ضمن انتقاد از خام فروشی برخی از ذخایر معدنی کرمانشاه، اظهار داشت: در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم از خام فروشی بخشی از ذخایر استخراجی معادن استان جلوگیری کرده و در این زمینه مؤثر باشیم.

دکتر حبیبی در ادامه از فعالیت‌های متنوع فرهنگی و مبتنی بر استعدادهای نسل امروز و آینده از پیش‌دبستانی تا دانشگاه خبر داد و خاطرنشان ساخت: به‌طورقطع فرهنگ زیربنای مسائل پژوهشی و آموزشی است و می‌بایست موضوعات فرهنگی را در دانشگاه موردتوجه جدی قرارداد اما این مهم نباید فراموش شود که کار فرهنگی دیگر لزوماً برگزاری مسابقات فرهنگی و نمایش فیلم و ... نیست، بلکه برنامه‌های حوزه فرهنگی باید به‌صورت گسترده و با تنوع بیشتری اجرایی گردد.