حجت الاسلام والمسلمین فرحانی:متاسفانه یکی از آسیب هایی که در کشور حاکم و نقطه ضعف به حساب می آید، نگاه به غرب و امید به آنهاست، خاطر نشان کرد: این نگاه از سال 1370 به این طرف در کشور آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم فرحانی نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه خان یزد با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر گفت: امام خمینی(ره) با انقلاب خود که به همراه یاران باوفایشان آغاز شد دین را به یک دین جهانی تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: پس از اینکه امام به رحمت خدا رفتند، بسیاری بر این باور بودند که ایران از بین خواهد رفت و مسیر نزولی خود را در پیش خواهد گرفت ولی زمانی که آیت الله خامنه ای برای این سمت انتخاب شدند و با مدیریت هوشمندانه خود کشور را به سمت پیشرفت بردند، سبب شد که امروزه در تمام عرصه ها ببنیم که ایران اسلامی با رشد چشمگیری روبه رو شده است.

حجت الاسلام والمسلمین فرحانی با اشاره به اینکه متاسفانه یکی از آسیب هایی که در کشور حاکم و نقطه ضعف به حساب می آید، نگاه به غرب و امید به آنهاست، خاطر نشان کرد: این نگاه از سال 1370 به این طرف در کشور آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد.

نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این چهل سال باید برای مردم تبیین شود، تصریح کرد: تبیین این دستاوردها توسط روحانیون و مبلغین باید به بهترین شکل صورت گیرد تا در جامعه اثرگذار باشد.

استاد حوزه در ادامه خطاب به طلاب حوزه های علمیه یزد گفت: طلاب در زمان تحصیل و بعد از آن باید به مسئله درس و مطالعه توجه ویژه داشته باشند و این مسئله را تا پایان ادامه دهند.

حجت  الاسلام والمسلمین فرحانی در پایان اظهار کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب و برملا ساختن توطئه های دشمن در کشور می توانند از ایام فاطمیه استفاده شود تا بتواند در بین مردم موثر واقع شود.