جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان از اعزام بیش از 2 هزار و 400 تیم درمانی طی 16 سال به مناطق محروم هرمزگان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان در همایش مدیران کانون های بسیج پزشکی و مسئولین تیم ها از اعزام 2 هزارو 400 تیم تخصصی و عمومی به مناطق محروم هرمزگان خبر داد و گفت: دراین 16 سال که ازشروع فعالیت این سازمان می گذرد با حول و قوه الهی و همت بلند بسیجیان این سازمان و دانشگاه علوم پزشکی استان و حمایت و پشتیبانی روسای دانشگاه توانسته ایم انجام وظیفه کرده و به مردم استان هرمزگان خدمات بهداشتی درمانی ارائه کنیم.

پاسدار موسی رنجبری افزود:  تشکیل ۱۶کانون بسیج پزشکی در تمام شهرستان های استان و ارائه بیش از ۹۰۰هزار خدمات پزشکی و پیراپزشکی، بهداشتی، آموزشی و دندانپزشکی از جمله فعالیتهای سازمان بسیج جامعه پزشکی بوده است.

وی تصریح کرد: برپایی 40 بیمارستان صحرایی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروی زمینی و دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعزام 165 تیم تخصصی و 2400 تیم عمومی از دیگر اقدامهایی بوده که توسط بیسیجیان عزیز انجام شده است.

رنجبری گفت: پیرو رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و براساس اولویت ها و محورهای ابلاغی از سوی بسیج جامعه پزشکی کشور و لزوم مشارکت و حضور هر چه بیشتر بسیجیان در مناطق محروم و بررسی مشکلات بهداشتی درمانی و همچنین آسیب های اجتماعی، ۲۹ تیم در قالب طرح شهید رهنمون در استان هرمزگان تشکیل شده است که در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان هستند.

پاسدار موسی رنجبری اذعان کرد: بدنبال تحقق منویات رهبری و مطالبه حضرت آقا در خصوص شناسایی و بکارگیری ۱۰درصد از اعضای عضو بسیج برای تحقق ۸ میلیون جوان مومن، انقلابی برای بیمه کردن انقلاب در مواقع ضروری و اضطراری، سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان توانسته است، بیش از ۳۵درصد از جامعه هدف که ازدانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هستند را جذب بسیج کند.

غبار روبی مزار شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدا، برپایی ایستگاه سلامت در نماز جمعه های سطح استان، اعزام 5 تیم تخصصی و 22 تیم در قالب طرح شهید رهنمون، ویزیت رایگان در مساجد، مسابقه تیراندازی با کلاشینکف و برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب و سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان از برنامه های این سازمان در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است.