موج

در گرامیداشت دهه فجر و در چهارمین روز از این ایام نمایشگاه کتاب با 3 هزار جلد در بیجار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، به مناسبت چهارمین روز از دهه مبارک فجر نمایشگاه کتاب با 3 هزار جلد در مجتمع امیرنظام گروسی افتتاح شد.

این نمایشگاه کتاب توسط اداره فرهنگ وارشاداسلامی با همکاری دو انتشاراتی آسمان آبی و نیلوفر نقره‌ای بر پا شده که بیش از هزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

بازدید از این نمایشگاه از 15 بهمن تا 15 اسفندماه جاری از ساعت 8 صبح تا 20 شب پذیرای علاقه‌مندان به کتاب است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار در افتتاحیه این نمایشگاه ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با بیان اینکه یکی از اهداف دایرشدن نمایشگاه ترویج و ارتقا فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، گفت: سرانه مطالعه در کشور پایین است و نمایشگاه‌های کتاب و ارائه کتاب‌های ارزنده می‌تواند در بالابردن سرانه مطالعه افراد مفید باشد.

عباس‌محمد مرادیان افزود: خواندن کتاب به عنوان یک فرهنگ در کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود و تا زمانی که نتوانیم از طریق کتاب خواندن جایگاه واقعی خود را پیدا کنیم، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم از نظر فرهنگی هم به مقطع مورد نظر برسیم.

وی اظهار کرد: نمایشگاه‌های کتاب مقدمه خوبی است تا دنباله‌رو مسیر فرهنگ توسعه‌یافته و انقلاب، اسلام و شهادت باشیم.

مرادیان ابراز امیدواری کرد: نمایشگاه کتاب به عنوان رویداد فرهنگی ادامه داشته باشد تا بتوان گام مهمی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه برداشت.

در این نمایشگاه تخفیف 30 الی 50 درصدی برای فرهنگیان و برای دانش‌آموزان تا 50 درصد در نظرخریداری کتاب لحاظ می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها