مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان بندر جاسک را پیشتاز در چرخه صادرات و واردات، در بین بنادر کشور دانست و عنوان کرد: صادرات غیر نفتی بندر جاسک در ده ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته همچنین در این مدت، تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی نیز در این بندر با رشد 45 درصدی روبرو بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «حمیدرضا محمدحسینی» با تشریح عملکرد ده ماهه بندر شهید باهنر بندرعباس و بنادر شرق استان هرمزگان، گفت: طی مدت یاد شده 40 هزار TEU کانتینر در بندر شهید باهنر تخلیه و بارگیری شد که در هم سنجی با مورد مشابه سال گذشته با رشد 32 درصدی همراه بوده است.

وی با اشاره به رشد کاپوتاژ کالاهای غیر نفتی در بمدر شهید باهنر، گفت: در ده ماه اخیر یکصد و 12 هزار تن کالای غیر نفتی در بندر شهید باهنر کابوتاژ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش 38 درصد رشد داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: در دی‌ماه سال جاری تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی و غیریخچالی در بندر شهید باهنر به رقم دو هزار و 375 TEU رسید که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته  چهار برابر شده است.

محمد حسینی با اشاره به استقرار بزرگ‌ترین پایانه بین‌المللی سفرهای دریایی در این بندر، افزود: این پایانه دارای خط دریایی مسافری بندرعباس-شارجه است که در هفته پنج سفر خروجی و 5 سفر ورودی دریایی توسط دو شرکت کشتیرانی در این خط انجام می‌پذیرد.

وی با اشاره به روند رو به رشد حمل و نقل مسافر در بنادر مرکز و شرق هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2 میلیون و 800 هزار نفر مسافر در این بنادر ترابری شده‌اند که شاهد رشد 28 درصدی دراین رابطه هستیم.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به میزان ترابری مسافر در دی ماه، گفت: در دی ماه امسال   377 هزار نفر مسافر در بنادر شهید باهنر، حقانی و هرمز ترابری شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، رشد  140 درصدی داشته است.

محمد حسینی از عملکرد سال جاری بنادر جاسک، سیریک و تیاب به عنوان بنادر سه ‌گانه سواحل مکران سخن به میان آورد و تاکید کرد: در راستای توسعه متوازن بنادر و شکوفایی اقتصادی در مناطق کمتر برخوردار و محروم، بخشی از عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی به بنادر شرق واگذار شده است.

وی بندر جاسک را پیشتاز در چرخه صادرات و واردات، در بین بنادر کشور دانست و عنوان کرد: صادرات غیر نفتی بندر جاسک در ده ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته همچنین در این مدت، تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی نیز در این بندر با رشد 45 درصدی روبرو بوده است.

رشد 111 درصدی ترابری مسافر و گردشگر در بندر هرمز

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علیرغم وجود برخی محدودیت‌های عملیات دریایی و بندری در جزیره هرمز تلاش کرده ایم که خدمات مطلوبی در انجام سفرهای دریایی به ساکنین و گردشگران این جزیره ارائه شود.

محمدحسینی اضافه کرد: در همسنجی عملکرد دی ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بندرگاه هرمز در زمینه ترابری مسافر رکورددار شده و با 111 درصد افزایش، بیشترین رشد را در سطح بنادر کشور داشته است.