مدیرکل سازمان تامین اجتماعی کردستان گفت:تمام سعی تلاش ما وهمکاران برآنست تا خدمات بهتر وبا کیفیتی ارائه دهیم وبه تبع آن هدف غایی سازمان حرکت به سوی خدمات غیر حضوری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید صلاح قریشی عصر امروز در جلسه مطبوعاتی مدیران بیمه و درمان تامین اجتماعی استان کردستان با خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاری‌ها، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر ، اظهار کرد: تامین اجتماعی استان کردستان از سال 1338 با عنوان صندوق بیمه‌های اجتماعی در استان کار خود را شروع کرده است و هم اکنون با داشتن 10 شعبه رسمی، 8 واحد کارگزاری و چهار واحد شعبه اقماری در شهرستان‌های سروآباد، سریش‌آباد، حسن‌آباد یاسوکند و موچش کامیاران در شهرستان‌های استان به بیش از یک سوم جمعیت 18 نوع حمایت بیمه‌ای ارائه می‌کند.

وی از بهره‌مندی 633 هزار و 821 نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی در استان خبر داد و افزود: 106 هزار و 559 نفر از این تعداد بیمه شدگان اجباری، 94 هزار و 454 نفر بیمه شده خاص، 2 هزار و 215 نفر بیمه شدگان توافقی و 3 هزار و 572 نفر مقرری بگیران بیمه بیکاری هستند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی کردستان تصریح کرد: تعداد کل بیمه‌شدگان اصلی استان 207 هزار و 728 نفر و تعداد کل بیمه‌شدگان تبعی در استان 350 هزار و 482 نفر است.

وی تصریح کرد: تعداد کل پرونده‌ مستمری‌ بگیران استان 32 هزار و 905 نفر، تعداد کل مستمری بگیران اصلی و تبعی 75 هزار و 611 نفر بوده است.

قریشی، جمعیت زیرپوشش نسبت به جمعیت استان  را 39.5 درصد و درصد جمعیت زیرپوشش نسبت به جمعیت شهری استان  را 55.9 درصد اعلام کرد.

وی نسبت پشتیبانی نسبت به بیمه مستمری‌ بگیران را 6.3 درصد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 16 هزار و 518 کارگاه فعال زیر پوشش بیمه‌های تامین اجتماعی در سطح استان فعال است.

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی کردستان خاطرنشان کرد: در مجموع شعب تابعه استان در پایان دی ماه 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18.7 درصد هزینه بیشتری در قبال حمایت‌ها و تعهدات کوتاه‌ مدت، بلند مدت و بیمه بیکاری پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: تعداد بیمه شدگان استان در پایان آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 1.2 درصد شد داشته است که این رشد بیمه شدگان سازمان متاثر از مولفه‌های متعدد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده است.