موج

رئیس کل دادگستری:

جعفر بدری گفت: گزارشات زیادی مبنی بر فعالیت غیراستاندارد مراکز درمانی استان دریافت کرده‌ایم که نشان می‌دهد خطایی پزشکی در آنان رو به افزایش است.

به گزارش خبرگزاری موج از خرم‌آباد، رئیس کل دادگستری لرستان در جلسه شورای اداری بیرانشهر، گفت: متاسفانه گزارشات زیادی دریافت کرده‌ایم که حکایت از افزایش روز افزون خطای پزشکی در مراکز درمانی استان دارد.

جعفر بدری، افزود: در چند سال اخیر میان مراکز درمانی برای کسب درآمد بیشتر رقابت ناسالمی شکل گرفته و به دلیل استفاده از کادر درمانی غیر مجرب و بعضاً تشخیص و درمان نادرست و یا عدم مراقبت صحیح از بیمار پس از انجام عمل جراحی، آسیب های جدی به بیماران وارد شده که گاهی به فوت آنان نیز منجر شده که پذیرفتنی نیست.

وی افزود: ایران در سال های گذشته در زمینه بهداشت و درمان موفقیت های چشمگیری داشته است و می تواند به قطب درمانی جهان تبدیل شود اما بر اثر سیاست های نادرست، بعضی مراکز درمانی دولتی و خصوصی به واسطه کثرت مراجعات و اشتباه در عملکرد کادر درمانی صدمات غیرقابل جبرانی به بیماران و خانواده های آنان وارد کرده اند.

دانشگاه علوم پزشکی لرستان نظارت خود را افزایش دهد

رئیس کل دادگستری لرستان، گفت: وظیفه دانشگاه علوم پزشکی است که نظارت دقیق تری داشته باشد و از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری کند.

بدری با انتقاد از عدم تامین کادر درمانی شهرستان ها و بخش های تابعه، اظهار داشت: سیاست غلطی وجود دارد که می گوید کادر درمانی مجرب به شهرها و بخش ها نمی روند چراکه صرفه اقتصادی ندارد، این نگاه غلطی است که لازم است با تدبیر مسوولین حوزه بهداشت و درمان، اصلاح شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها