مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از اعزام 10 کاروان سلامت در ایام الله دهه فجر برای ارائه خدمات رایگان سلامت ، درمانی و بهداشتی به افراد ساکن در روستاهای محروم ومناطق کم برخوردار استان خبرداد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،محمد باقر محمدی افزود: کاروان های سلامت با حضور در روستاهای محروم  به ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و توزیع رایگان دارو بین بیماران و افراد محروم و نیازمند پرداخته و همچنین کارگاههایی آموزشی در خصوص اهمیت بهداشت فردی و اجتماعی و موارد مرتبط را برای اهالی منطقه برگزار می کنند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان در خصوص اهمیت این فعالیتها به خبرنگار موج کردستان گفت : اهالی بعضی مناطق محروم توان مراجعه به مراکز درمانی را ندارند ، پس رسالت انسانی و نوعدوستی هلال احمر حکم میکند که ما بعنوان اراده دهنده خدمات نزد آنها برویم و برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی آنها تلاش کنیم ."

محمدی افزود: اعزام کاروانهای سلامت صرفا مختص ایام الله دهه فجر نبوده و این کاروانها در طول سال و به مناسبتهای مختلف در تمامی شهرستانهای تابعه استان در مناطق محروم و کم برخوردار حضور پیداکرده و خدمات ارزشمندی در زمینه فعالیتهای داوطلبانه بهداشتی ، درمانی ، آموزشی و ... ارائه مینمایند.

وی همچنین بیان داشت : کاروان سلامت بعنوان یک اکیپ کامل شامل  پزشکان عمومی، متخصص و جراح، پرستار، پیراپزشک، ماما، کارشناس تغذیه، روانشناس، کارشناس بهداشت محیط و ... بوده که اکثر قریب به اتفاق ایشان از اعضاء  داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر استان بشمار می آیند .