با همت مهندسین و تلاشگران ذوب آهن اصفهان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مجموعه مهندسی نورد، طراحی و تولید آزمایشی موفقیت آمیز تیرآهن IPN200 انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مدیر مهندسی نورد شرکت ذوب آهن گفت: با همت مهندسان و تلاشگران ذوب آهن اصفهان در مجموعه مهندسی نورد، طراحی و تولید آزمایشی موفقیت‌آمیز تیرآهن شیبدار IPN200 براساس استاندارد DIN1025.EN10024 PART:1 انجام شد.

یوسف زاده بیان داشت: با توجه به برنامه ریزی معاونت بازرگانی ذوب آهن ، برای تولید صادراتی این محصول و در راستای سیاستهای شرکت ذوب آهن جهت تولیدو توسعه پروفیل های طویل نوردی برای دستیابی به بازار محصولات جدید چه درداخل کشور و چه با اهداف صادراتی ، برنامه مطالعه و ارزیابی امکانات لازم برای تولید این محصول ، از حدود یک ونیم ماه قبل شروع شد.

وی افزود: پس از ارزیابی مثبت شرایط موجود درنورد 650 ، طراحی آن درکمتر از 20 روز تکمیل و مراحل آماده سازی غلتک ها و هادی ها نیز در کمتر از 20 روزخاتمه یافت که درنوع خود رکوردی جدید محسوب می شود.

مدیر مهندسی نورد شرکت ذوب آهن گفت: با توجه  به اینکه درتولید این پروفیل از فولاد با گرید ST55 یا S335JP استفاده می شود، دارای استحکام مکانیکی بالاتر و از ممان اینرسی بالاتری در محور Y-Y برخوردار می باشد که پس از آبکاری باهدف افزایش مقاومت خوردگی ، ازاین محصول با مصارف صنعتی در بخش صنعت برق به عنوان پایه های انتقال کابل برق فشارقوی ، در کشورهای اطراف ایران کاربرد وسیعی دارد.