موج

یک نویسنده کرمانشاهی:

فخرالدین دوست‌محمد در کارگاه نگاه خلاق بررسی مبانی و موانع موفقیت گفت: آموزش‌وپرورش در آموزش و توجه به نگاه خلاق و نگرش مثبت در بین دانش آموزان و دانش جویان نقش کمرنگی داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه،  نویسنده و هنرمند کرمانشاهی در کارگاه نگاه خلاق بررسی مبانی و موانع موفقیت گفت: آموزش‌وپرورش در آموزش و توجه به نگاه خلاق و نگرش مثبت در بین دانش آموزان و دانش جویان نقش کمرنگی داشته است.

وی در کارگاه نگاه خلاق بررسی مبانی و موانع موفقیت در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی کرمانشاه ابراز داشت: اگر نگاه به زندگی داشته باشیم به‌طورقطع می‌توان شاهد اتفاقات خوب در زندگی بود و به قول سهراب سپهری "چشم‌ها را باید شست جور دیگر باید دید" چراکه بدون نگرش مثبت نمی‌توان به موفقیت رسید.

فخرالدین دوست‌محمد تصریح کرد: تعریف نگرش مثبت درواقع دیدن زاویه دیگری از صحبت کردن، شنیدن، نگاه به دنیا و ... برای رسیدن به موفقیت و طبعاً دید مثبت نسبت به مشکلات و برخورد با آن‌ها متمرکز می‌گردد.

وی با تأکید بر اینکه نگاه خلاق یک‌شبه به دست‌کمی‌اید، خاطرنشان ساخت: مطالعه و شناخت باید توأم شود تا اثرات مثبتی ازجمله دیدن همراه با بصیرت از اطراف و در مسیر رشد و ساختن زندگی سالم امکان‌پذیر خواهد بود.

وی در ادامه به نبود خلاقیت در جامعه امروزی کشور اشاره کرد و گفت: وجود صف‌های طویل دریافت سبد کالا که این روزها از صف ورود به کتابخانه‌ها شلوغ‌تر است، به‌نوبه خود بیانگر ضعف در آموزش اصولی و فرهنگی به جامعه است که قطعاً می‌بایست از سنین پایه‌ای و از مدارس و در بین دانش‌آموزان نهادینه گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها