موج

امروز همزمان باسراسر کشور انجام شد؛

زنگ گلبانگ انقلاب همزمان با دومین روز از دهه فجر به مناسبت ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی همزمان با سراسر کشور در مدارس کردستان طنین انداز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، امروز همزمان با سراسر کشور آیین نمادین زنگ گلبانگ انقلاب با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان و جمعی دیگر از مسئولان استان، دانش آموزان و فرهنگیان در دبیرستان دخترانه فرزانگان سنندج برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2سنندج در این آیین با تبریک ایام دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: انقلاب اسلامی ایران در طول این سال ها دستاوردهای عظیمی در حوزه های مختلف داشته و کشور ما هم اکنون در بسیاری عرصه ها با پیشرفت قابل توجهی روبرو شده است.

محمد سعید کنعانی افزود: معلمان وظیفه دارند دانش آموزان را به عنوان نسل آینده ساز جامعه با دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی آشنا کرده و تلاش کنند ضعف ها و تهدیدها بر آنان غلبه نکند.

وی با تاکید بر تلاش برای تقویت نقاط قوت انقلاب و کمرنگ کردن ضعف ها در ذهنیت دانش آموزان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در این سال ها دستاوردهای ارزشمندی در نظام تعلیم و تربیت و توسعه زیرساخت های مدارس، جاده، شبکه بهداشتی و غیره داشته است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه 2 سنندج افزود: در حال حاضر حتی در دورترین نقاط روستایی دانش آموزی نیست که از مزایای تحصیل برخوردار نباشد ضمن اینکه حتی برای چند نفر محدود نیز کلاس درس دایر می شود.

وی یادآور شد: امروز به برکت نظام و انقلاب اسلامی با افزایش پوشش تحصیلی در استان مواجه شده و می توانیم ادعا کنیم که بیش از 99 درصد مبادی بیسوادی در استان مسدود شده است.

کنعانی توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در میان دانش آموزان، توسعه آموزش های ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه، توسعه سیستم های گرمایشی مدارس، ارتقای سطح تحصیلات و سواد معلمان، توسعه مداس غیردولتی و توسعه انجمن های مردمی مدارس را از دیگر دستاوردهای آموزش و پرورش اعلام کرد.

وی با تاکید بر تلاش برای آشنایی جوانان و نوجوانان با این دستاوردها گفت: امروز همه ما وظیفه داریم این دستاورد بزرگ انقلاب را حفظ و در میان نسل جوان جامعه نهادینه کنیم.

در این آیین راس ساعت 9:33 دقیقه همزمان با لحظه ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در 12بهمن سال 57 زنگ انقلاب بصورت نمادین توسط معاون سیاسی امنیتی استاندار در این مدارس نواخته شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها