موج

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان خبر داد:

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان گفت: در تمامی شهرستان ها حداقل دو تیم CBRNE داریم که حوادث شیمیایی، میکروبیولوژی، رادیواکتیو، هسته ای و بیولوژیکال استان را پوشش می دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان،  غفور راستین اظهار داشت: در حال حاضر دو دستگاه  آمبولانس ویژه  برای پوشش امدادی حوادث شیمیایی، میکروبیولوژیکی، رادیواکتیو، هسته ای و بیولوژیکال داریم که تاکنون برای مانورهای این دست حوادث و همچنین امدادرسانی به برخی حوادث مشابه مورد آزمایش و استفاده قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه تجهیزات آمبولانس های فعلی ویژه حوادث CBRNE جوابگوی نیاز فعلی می باشد، اما در آینده نیاز به ارتقاء و تجهیز پیشرفته تری دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه استان اصفهان یک‌ استان صنعتی است بنابراین استقرار تیم های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE در این دست کارخانجات لازم و ضروری است.

راستین با اظهار اینکه هم اکنون یک مرکز آلودگی زدایی در بیمارستان فارابی داریم، افزود: لازم است که تمام کارخانجات شیمیایی و صنعتی مجهز به اتاق آلودگی زدایی باشند و فرد آلوده به مواد شیمیایی را پس از آلودگی زدایی، برای درمان به مراکز درمانی انتقال دهند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل دو سیستم پیشگیری و اقدام در حوزه سلامت در کنار هم فعالیت دارند، اظهار داشت: پدافند غیر عامل در حوزه پیشگیری نقش پررنگ تری دارد و در احصا و ارزیابی و کاهش حوادثی که می تواند تهدید کننده باشد ایفای نقش می کند و‌ در کنار آن مدیریت بحران قرار دارد که علاوه بر پیشگیری، در آمادگی در حوادث و کنترل آنها و کاهش اثرات حادثه مؤثر می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها