موج

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست؛

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست گفت: ما با منابع پایه، آب، خاک و هوایمان خوب تا نکردیم و باید محیط‌زیست را محیط‌زیست این دولت و آن دولت نبینیم و برای حفظش تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «عیسی کلانتری» صبح امروز در آیین نواخته شدن زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه متوسطه اول شاهد در بندرعباس، اظهار کرد:  به لطف خداوند همیشه ملت ایران حامی جمهوری اسلامی بوده است.

وی افزود: در این 40 سال دشمنان تمام تلاش خود را  کردند که آب خوش از گلوی مردم پایین نرود و با توطئه‌های سیاسی، جنگ و تحریم‌ها تمام تلاش خود را کردند که جمهوری اسلامی نتواند 40 سالگی خود را جشن بگیرد؛ اما تا زمانی که مردم پشتیبان این نظام هستند، هیچ تهدیدی متوجه ما نمی‌شود.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست با بیان اینکه بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب حمایت مردم بوده است، گفت: بدون مردم با این‌همه توطئه نمی‌توانستیم موفق باشیم.

کلانتری گفت: سال 57 به بندرعباس آمدم که شهری شبیه به یک روستا بود اما امروز پس از 40 سال شاهد شهری با توسعه شگرف هستیم؛ این همه رحمت و توسعه حاصل تلاش نظام جمهوری اسلامی بوده گرچه بخشی از تلاش ما را دشمن خنثی کرده است چون نمی‌خواستند الگوی دیگر جز استکباری و سرمایه‌داری باقی بماند.

وی عنوان کرد: بنده سال 67 وزیر جهاد کشاورزی بودم، خدمت امام خمینی(ره) زسیدم و ایشان فرمودند آقای کلانتری کاری کنید که روستاییان و کشاورزان ظلم دیده و زحمت‌کشیده وضع معیشتشان بهتر شود و همه تلاش ما هم در این راستا بود.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست ادامه داد: اما هرچقدر که در مسائل سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی موفق بودیم در زمینه‌ی حفظ محیط‌زیست اعتراف می‌کنم که موفق عمل نکرده‌ایم.

کلانتری ادامه داد: محیط‌زیست امانت نسل‌های آینده و متعلق به فرزندان این سرزمین است، این کشور تاریخچه 7 هزارساله دارد و باید آن را حفظ کنیم هرچند خیلی موفق نبوده‌ایم اما باید تلاش خود را چند برابر کنیم تا بتوانیم برای فرزندان ایران محیط‌زیست سالمی را به یادگار بگذاریم.

وی اضافه کرد: ما با منابع پایه، آب، خاک و هوایمان خوب تا نکردیم و باید محیط‌زیست را محیط‌زیست این دولت و آن دولت نبینیم و برای حفظش تلاش کنیم.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست خاطرنشان کرد: مصرف در دنیای امروز به‌شدت محیط‌زیست را تهدید می‌کند، گرمایش کره زمین، تغییر اقلیم مصیبت کره زمین است، امروز روز جهانی تالاب نیز هست، تالاب‌ها بخش بزرگی از محیط‌زیست هستند، تالاب‌ها محیط‌زیست را سالم نگه می‌دارند اما بسیاری از این‌ها را خشکاندیم.

کلانتری با بیان اینکه بدون حفظ منابع ژنتیکی نمی‌توانیم کشور و جهان را مدیریت کنیم، گفت: حدود 120 سال پیش دو جهانگرد انگلیسی در خراسان جنوبی دو مورد از منابع ژنتیکی وحشی گندم را در نهبندان با خود به انگلیس می‌برند؛ اگر این را حفظ نمی‌کردند تاکنون از بین نرفته بود.

وی در پایان افزود: حفظ محیط‌زیست باید برای ما و فرزندانمان حفظ شود، امیدوارم خدا کند در صدمین سالگرد انقلاب محیط‌زیستی به‌مراتب بهتر داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها