نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ضعف بعضی از مدیران، دست گدایی دراز کردن به طرف قدرت های سلطه گر و توجه نداشتن به ظرفیت های داخلی از مشکلات جامعه است و دشمن می خواهد این مشکلات را متوجه رهبری کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم بزرگداشت یوم الله ۱۲ بهمن در گلزار شهدای شهر رشت با تبریک این روز به طرفداران نظام مقدس اسلامی و عرض ارادت به ارواح پاک و مطهر شهیدان اظهار کرد: سر سفره خون های پاکی نشسته ایم که برای استمرار نظام اسلامی و احیای دین خدا ریخته شده است.

وی به جایگاه عظیم جهانی جمهوری اسلامی ایران در دنیای معاصر اشاره کرد و افزود: شهدا بارقه های امید در نظام اسلامی را زنده کردند.

اقتدار نظام اسلامی به آسانی کسب نشده است

امام جمعه رشت با بیان اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب شاهد قدرت عظیم اسلام و جمهوری اسلامی در دنیای امروز هستند، تصریح کرد: اقتدار نظام اسلامی به آسانی کسب نشده است.

آیت الله فلاحتی به آغاز قیام امام(ره) از سال ۱۳۴۱ پس از رحلت آیت الله العظمی بروجردی علیه رژیم منحوس و سست عنصر پهلوی اشاره کرد و گفت: مدت ۱۵ سال امام(ره) را تبعیت کردند اما روح در رنج ایشان شریک و همراه رنج و محنت های مبارزان و مردم دردمند ایران بود.

وی با اشاره به وعده خداوند مبنی بر یاری کنندگان دین خدا، بیان کرد: خداوند هر کسی که برای رضای خدا و نجات مردم مسلمان گام بردارد و تشنه خدمت به جامعه اسلامی باشد، یاری می کند و امام(ره) را پس از ۱۵ سال تبعید به کشور بازگرداند.

آیت الله فلاحتی در مراسم آغاز دهه مبارک فجر در گلزار شهدای رشت1

نماینده ولی فقیه در گیلان به محبوبیت امام(ره) در دل مردم ایران و تمام ملت های مستضعف دنیا اشاره کرد و یادآور شد: پس از ۲۵۰۰ سال ملت ایران با دست الهی خط بطلان بر یاغی گری انسان های بی خرد و تهی از اندیشه که بر مردم حکومت می کردند، کشید و از سیطره سست عنصرها خارج شد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با استقرار جمهوری اسلامی بزرگ ترین خدمت را به ملت ایران و دنیا کرده است، خاطرنشان کرد: قدرت های سلطه گر جهانی به وسیله سرسپردگان داخلی نظام اسلامی را که امام خامنه ای در راس آن قرار دارد، نشانه رفته اند.

وی ادامه داد: ضعف بعضی از مدیران، دست گدایی دراز کردن به طرف قدرت های سلطه گر و توجه نکردن به ظرفیت های داخلی از عوامل ضعف جامعه است و دشمن می خواهد این مشکلات را متوجه رهبری کند.

امام جمعه رشت اضافه کرد: امروز دلسوز ترین شخصیت نسبت به ملت ایران مقام معظم رهبری است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در یک قرن گذشته آمریکا ۲۱۶ کودتا در دنیا انجام داده است، تصریح کرد: آمریکا با توجه به جنایت های بسیاری که در دنیا انجام داده، برای بشریت قابل اعتماد نیست.

وی، اعتماد به سران احمق قدرت های سلطه گر را مانند زندگی کردن با آنها دانست و یادآور شد: تکیه به شهدا، مردم، نخبگان و ظرفیت های داخلی پاسخگوی مشکلات جامعه است.