رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اعلام اینکه برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی آمادگی کامل داریم تصریح کرد: به همین منظور، ستادهای بحران استان فعال شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، محمدمهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کانون اصلی این ملخ ها در سودان و عربستان است و احتمال می دهیم در کانون اصلی این آفت، اقدامات پیشگیرانه صورت نگرفته باشد، به همین دلیل برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی آمادگی کامل داریم تصریح کرد: به همین منظور، ستادهای بحران استان فعال شدند.

گفت: در برخی استان های جنوبی کشور این آفت دیده شده اما در استان فارس تاکنون در شهرستان مُهر مشاهده شده و اقدام های لازم برای مقابله با آن در قالب سم پاشی و ... صورت گرفته است.

در همین ارتباط، اداره جهاد کشاورزی شهرستان مُهر با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به گزارشات سازمان فائو مبنی بر شروع عملیات مبارزه علیه ملخ صحرایی در کشورهای عربستان، عمان و امارات و ورود دستجات این آفت از مرزهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان از کشاورزان، دامداران و عموم مردم استان های فارس وهرمزگان و استان‌های همجوار تقاضا داریم که در صورت مشاهده این ملخ، مراتب را سریع به جهاد کشاورزی گزارش دهند.

در این اطلاعیه از این ملخ به عنوان مهمترین آفت همه محصولات کشاورزی یاد شده و آمده است: با توجه به آلودگی بندر نخیلو از توابع بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان به این آفت و مشاهده آن به صورت پراکنده و دسته ای در سطح شهر بستک، هوشیاری همه شهروندان و کشاورزان در این زمینه ضروری است.

به گزارش موج، شهرستان مُهر در 320 کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.