موج
کدخبر : ۲۶۲۹۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-262961

ابتکار در ارتباط ویدیو کنفرانسی در رشت:

ابتکار در همایش بانوی آب بانوان را در مدیریت منابع آبی تاثیرگذار دانست.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، معصومه ابتکار امروز در «همایش بانوی آب» از طریق ویدیو کنفرانس در سالن اجتماعات نیروی انتظامی رشت با بیان اینکه بانوان نقش مؤثری در مدیریت منابع آبی دارند اظهار کرد: بانوان در تمام مسائل جامعه ازجمله مدیریت منابع آبی دارای مسؤولیت بوده و باید کار خود را به‌خوبی انجام دهند.

وی با اشاره به مشکل آب در کشور گفت: متأسفانه در کشور آب به‌صورت بهینه استفاده‌نشده و همه در برابر این مشکل مسؤول بوده و اگر می‌خواهیم از این مشکل خارج شویم باید در نگهداری آب تلاش کنیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان یکی از راه‌های مدیریت منابع آبی را تغییر الگو مصرف دانست و افزود: همه مردم در قبال کمبود آب در کشور مسؤول بوده و اگر می‌خواهیم این روند تغییر کند باید همت و تلاشی مضاعف از سوی مردم و مسؤولان ایجاد شود.

ابتکار با اذعان به اینکه برای ایجاد الگو صحیح مصرف آب باید نشست‌های زیادی برگزار شود تصریح کرد: برای حل این مشکل باید یک بسیج عمومی تشکیل‌ شود تا بتوانیم با ایجاد راه‌کار مناسب این مشکل را حل کنیم که خوشبختانه با همکاری وزارت نیرو این امر در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه در مصرف آب به مسائل بهداشتی توجه نمی‌شود بیان کرد: ما نباید با کارهای خود باعث هدر رفتن آب‌ شویم و باید در مصرف بهینه و ‌درست آب به نکات بهداشتی توجه جدی کنیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و‌ خانواده با اشاره به میزان آب هدر رفته در منازل مردم گفت: متأسفانه بیشترین آبی که در کشور هدر می‌رود مربوط به تولید غذا در منازل مردم به میزان 28 میلیارد مکعب است.

ابتکار با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در مصرف بهینه آب انجام‌شده افزود: اصلاح الگو مصرف در تمام استان‌ها اجرایی شده و با دریافت اطلاعات و روش‌های نوین در اصلاح الگو مصرف می‌توان این مهم را انجام داد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها