فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دانشنامه دفاع مقدس گیلان از وضعیت خوبی برخوردار نیست، تصریح کرد: هزاران شرمندگی نزد شهدا داریم و در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بسیاری از شهدا در حال فراموش شدن هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در در نشست با فرماندهان دفاع مقدس گیلان خواستار ایجاد تحول در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان شد و گفت: گیلان جزو استان هایی است که موزه دفاع مقدس ندارد.

سردار محمد عبدالله پور با بیان اینکه دانشنامه دفاع مقدس گیلان از وضعیت خوبی برخوردار نیست، تصریح کرد: هزاران شرمندگی نزد شهدا داریم و در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بسیاری از شهدا در حال فراموش شدن هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز در نشست با فرماندهان دوران دفاع مقدس استان با اشاره به ماموریت ۲۰گانه این اداره کل اظهار کرد: مهم ترین موضوع ما موزه دفاع مقدس گیلان است.

عباس بایرامی از تشکیل سه کارگروه جغرافیا، فرهنگی و اجتماعی و اشخاص برای دانشنامه دفاع مقدس گیلان خبر داد و افزود: دانشنامه دفاع مقدس گیلان قرار است در سه جلد منتشر شود.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در نشست با فرماندهان دفاع مقدس گیلان

جمع آوری ۹۷ هزار اسناد دوران دفاع مقدس

وی با اشاره به جمع آوری ۹۷ هزار اسناد دوران دفاع مقدس توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، بیان کرد: گیلان در دوران دفاع مقدس تعداد ۲۴ هزار جانباز، ۲ هزار و ۶۰۰ آزاده و ۸ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان به انتشار ۶۰ عنوان کتاب توسط این اداره کل تاکنون اشاره کرد و یادآور شد: تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس از موضوع های مهم محسوب می شود و از ۵۶۰ فرمانده از گردان به بالای گیلان تاکنون کمتر از ۱۰ تاریخ شفاهی تهیه شده است.

بایرامی با بیان اینکه ۱۲۶ شهید گمنام تاکنون در نقاط مختلف گیلان خاکسپاری شدند، گفت: هر کدام از مزار شهدای گمنام باید به مکان فرهنگی تبدیل شود.