فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه مبارک فجر دو هزار و 400 ویژه برنامه در سطح استان کردستان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین رجبی امروز در نشست خبری با خبرنگاران که با موضوع شهدای خدمت و برنامه های دهه مبارک فجر برگزار شد، اظهارداشت: در ایام‌ الله دهه فجر حدود دو هزار و 400  برنامه در کردستان و پروژه در حوزه های افتتاح مسکن مددجویی، اعزام اکیپ‌های درمانی رایگان به مناطق محروم، برگزاری نشست‌ های فرهنگی و بصیرتی و افتتاح خانه های بهداشت از مهمترین این برنامه ها است.

وی افزود: همچنین سپاه کردستان ساخت 250 واحد مسکونی مددجویی در استان را از ابتدای سال برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شروع کرده که در این ایام 170 واحد آن افتتاح و تحویل مددجویان می شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه انقلاب باعث شد که رشد قابل توجهی در تمامی حوزه‌ ها در کشور داشته باشیم, ادامه داد: با وجود محدودیت‌ هایی همانند جنگ تحمیلی که هزار میلیارد دلار خسارت به کشور زد، خسارت‌ های معنوی، اقدامات ضدامنیتی و بسیاری مسائل دیگر، پیشرفت‌ های قابل‌توجهی اتفاق افتاده است که امنیت پایدار یکی از این مولفه‌ های پیشرفت است که زمینه‌ ساز توسعه است.

رجبی یادآور شد: قدرت بازدارندگی کشور هم به حد قابل‌ قبولی رسیده است و این درحالی است که سران آمریکا از این پیشرفت‌ ها و قدرت بازدارندگی ایران برآشفته هستند.

وی بیان کرد: بیشترین صحبت ما در طول هشت ساله‌ ای که در کردستان مسئولیت دارم همواره بعد از بحث امنیت، به موضوع توسعه و پیشرفت استان پرداخته‌ ام و با وجود ظرفیت‌ هایی که در کردستان وجود دارد و بررسی‌ هایی که انجام شده است، زمینه توسعه وجود دارد و این زمینه‌ ساز امنیت و آرامش مردم است که تحقق آن نیاز به همت سایر مسئولان اجرایی دارد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های عام المنفعه و پروژه های محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ما نمی توانیم به بحث سرمایه گذاری در پروژه های عمده و بزرگ ورود کنیم می توان پروژه های خرد را تعریف کرد.

رجبی با اشاره به دیدار اخیر خود با استاندار کردستان، اظهارداشت: در این دیدار پیشنهاد تعریف هزار و 500 پروژه محرومیت زدایی برای سال 98 را به استاندار دادیم که با همکاری سپاه، دولت، خیرین و مردم انجام دهیم.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه در هشت سال گذشته بیش از شش هزار پروژه محرومیت زدایی در این استان به بهره برداری رسید، یادآور شد: سپاه امادگی دارد در راستای محرومیت زدایی، توسعه، ایجاد امنیت برای سرمایه گذاری و خدمت رسانی به مردم به دولت کمک کند.