معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: در راستای کاهش بار ترافیکی و رفع نقاط حادثه خیز، جاده قدیم میدان دفاع مقدس تا میدان نامجو ، در حال اصلاح و نوسازی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی علیزاده» اظهار داشت: پروژه بهسازی تقاطع میدان دفاع مقدس تا میدان نامجو و راههای مواصلاتی آن به طول 11 کیلومتر در دو قطعه اجرایی شده است، همچنین عرض تمام‌شده آسفالت این پروژه 32 متر است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال 98 به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به مشکلات عدیده جاده قدیم افزود: این محور به علت شیب تند، قوس های زیاد و تخریب آسفالت مشکلات متعددی را برای رانندگان رقم زده است.

وی در ادامه به روند احداث پروژه اشاره کرد و گفت: عملیات عمرانی میدان مذکور در دو فاز در حال اجراست که در قطعه نخست آن، محور قدیم میدان دفاع مقدس از پایانه باربری تا قبل از میدان نامجو مورد اصلاح و نوسازی قرار می گیرد.

این مقام مسئول تشریح کرد: در قطعه نخست، دو باند و شش خط رفت و برگشت به طول دو کیلومتر و 700 متر احداث می شود که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ و در قطعه دوم نیز با ساخت یک تقاطع زیرگذر ادامه مسیر  به روستای هورمودر متصل می گردد که عملیات اجرایی آن از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی هرمزگان عنوان داشت:  در مجموع برای احداث دو قطعه 570 میلیارد ریال اعتبار صرف می‌شود. 

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری از اینکه در آینده نزدیک شاهد تکمیل این پروژه باشیم، گفت: در صورت بهره‌برداری از این پروژه دو نقطه حادثه خیز رفع و تردد مردم تسهیل می‌شود