نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اتفاقات مرتبط با لغو حکم یکروزه مدیر تازه منصوب ومعارفه شده آموزش و پرورش این شهرستان از وزیر آموزش و پرورش خواست با حیثت فرهنگیان بازی نکند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به نقل از دفتر نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، حسین نیازآذری با تاکید براینکه انتصاب و انتخاب مدیر شهرستان حق وزارتخانه است و با تصمیمات و پیشنهادات ستاد وزارت متبوع، استاندار مازندران و مدیرکل آموزش پرورش مازندران همراهی داشته ام اظهار داشت: بی ثباتی مدیریتی آموزش و پرورش شهرستان بابل محصول ناکارآمدی وزیر آموزش و پرورش است و ایشان باید در خانه ملت پاسخگو باشد.

نیازآذری با عذرخواهی از فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده های دانشگر شهرستان بابل به خاطر بی تدبیری وزیر آموزش و پرورش از رئیس جمهور خواست با مقدرات این شهرستان بازی نشود.

نماینده مردم بابل در مجلس با تصریح اینکه دستگاه تعلیم و تربیت نباید وجه المصالحه مطامع اشخاص و کشمکش جریان های سیاسی شود از وزیر آموزش و پروش خواست استقلال رای داشته باشد و آرامش را به آموزش و پرورش بابل برگرداند.

عضومجمع نمایندگان مازندران درخانه ملت لغو حکم مدیر تازه منصوب شده آموزش و پرورش بابل را رویه ای غیراخلاقی و بی احترامی به فرهنگیان دانسته و افزود: چرا وزیر با حیثیت همکارانش بازی می کند و آبروی یک انسان شریف، متعهد، انقلابی و ارزشی که از فرهنگیان و مدیران توانمند دستگاه تعلیم و تربیت و از هنرمندان و ستایشگران اهل بیت عصمت و طهارت بوده را در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاراج کرده است.

 نماینده بابل افزود: متاسفانه وزارت خانه دو ماه پیش نیز متاثر از فشار و دخالت فردی خاص در اقدامی عجولانه و غیر اخلاقی حکم مدیر پیشکسوت و اخلاق مدار قبلی را علیرغم مخالفت روسای ادوار و بزرگان فرهنگی شهرستان در آستانه بازنشستگی لغو می کند و سپس حکم انتصابی مدیر جدید را یکروزه تغییر می دهد و چند ماه اداره بزرگ ترین نهاد تعلیم و تربیت استان مازندران را در التهاب و بی ثباتی قرار داده است.

 نماینده مردم بابل در مجلس خاطرنشان کرد: من این اقدام وزیر را خلاف اخلاق می دانم و برای صیانت و دفاع از کرامت انسانی و منزلت فرهنگیان از رسالت نظارتی و پارلمانی جهت اصلاح  روندهای نادرست استفاده خواهم کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از مشکلات رفاهی و معیشتی معلمان گفت: بخش اعظم مشکلات فرهنگیان محصول مقامات ضعیف این وزارتخانه می باشد.