مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان گفت: همزمان با ایام دهه فجر18 برنامه منطقه ای و محلی در منطقه 12 شهرداری اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علی باقری  بیان کرد: همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر و جشن های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان برنامه ها و جشن های متنوعی را در قالب ۱۸ برنامه در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: 9 برنامه به صورت منطقه‌ای و در سطح بزرگ و 9 برنامه به صورت محلی و در مناطق ده گانه منطقه ۱۲  شهرداری اصفهان برگزار می شود.

علی باقری در تشریح اهداف برنامه ها گفت: این جشن ها از یک سو یادآور رشادت های مردم دلیر انقلابی در سالهای انقلاب به نسل جوان است و از طرفی باعث تقویت روحیه انقلابی و ارزش‌های انقلابی می شود.

به گفته وی یکی از ویژگی های این برنامه ها در سال جاری تقویت و توسعه مشارکت های مردمی در زمینه رویدادهای فرهنگی است. ضمن اینکه این برنامه ها باعث افزایش شور و نشاط اجتماعی در بین شهروندان می شود.

باقری در توضیح جزییات برنامه تصریح کرد:چهار جشن  انقلاب تحت عنوان "چهلستون امید" در ورزشگاه شهید غازی و کوثر برگزار می‌شود و پیش‌بینی می شود حدود ۱۰ هزار نفر از جمعیت منطقه از این برنامه ها استفاده کنند.این برنامه روزهای یازدهم دوازدهم و سیزدهم بهمن ماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های بزرگ منطقه‌ای، برگزاری نمایشگاه "دستان توانا" است که دستاوردها و توانمندی های بانوان منطقه با تأکید بر زنان سرپرست خانوار در محل ایستگاه مفتح به نمایش گذاشته میشود. این برنامه از 8 بهمن ماه آغاز شده و تا 18 بهمن ادامه دارد.

جنگ های "بهار آزادی" ویژه مدارس دیگر برنامه‌ای است که به گفته باقری در طول این ایام برگزار می شود و تاکید آن بر مدارس کم برخوردار است. این برنامه ها در قالب جشن های انقلاب است تا کودکان و دانش آموزان نیز علاوه بر مشارکت در برگزاری این جشن ها با انقلاب و رویدادهای انقلابی آشنا شوند.

مسابقات ورزشی شامل فوتسال، جام فجر، فوتبال، دژبال و طناب کشی نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است که در دو ورزشگاه امیرالمومنین و عاشق آباد برگزار می شود.

مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه برنامه های محلی نیز بسته به نوع نیاز و بافت محله امکان‌سنجی شده و بر اساس معیارهای محلات برگزار می شود، گفت: برگزاری برنامه سینمای انقلاب در فرهنگسرای امیرالمومنین و قدس،  جنگ و نمایشگاه چهل سال پایداری در محله امین آباد، خاطرات انقلاب شامل خاطره‌نویسی پدربزرگ ها در محله مهدیه و چهلمین چراغ در محله محمود آباد و ویژه‌برنامه‌های محله امیر عرب در کنار همایش پیاده روی برای محله عاشق آباد و کوه گشت خانوادگی در کوه صفه از جمله برنامه‌های محلات است.