مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان از برگزاری ۵ جشنواره و همایش در حوزه گردشگری تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «رضا برومند» با بیان اینکه تا پایان امسال ۵ جشنواره و همایش در حوزه گردشگری برگزار می‌شود، افزود: این برنامه‌ها همزمان با ایام دهه فجر و چهلمین بهار انقلاب اسلامی در بندرعباس و بندرخمیر و در زمینه‌های موسیقی و هنر بومی، معرفی صنایع دستی، جشنواره غذا و گردشگری دریایی برگزار می‌شود.

وی گفت: این برنامه ها، همایش از خزر تا خلیج فارس، گرامیداشت روز جهانی تالاب ها، هرمزگان من، شهر آیده آل، جشنواره‌های اقوام ایرانی و هفته فرهنگی هندوستان در ماه‌های بهمن و اسفند است.

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان با اشاره به اینکه در همایش از خزر تا خلیج فارس شهرداران، جامعه هتل داران و آژانس‌های مسافرتی حضور دارند، افزود: تلاش می‌شود در این همایش جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی هرمزگان در سراسر کشور معرفی شود.

برومند در خصوص جشنواره «هرمزگان من»  گفت: جشنواره هرمزگان من فرصتی برای هنرمندان استان است تا جاذبه‌های گردشگری، صنایع دستی و معماری سنتی هرمزگان را در قالب عکس، فیلم مستند معرفی کنند.

وی ادامه داد: علاقمندان از ۱۲ تا ۳۰ بهمن فرصت دارند تا با ارسال آثار خود به اداره کل میراث فرهنگی در این جشنواره شرکت کنند و آثار برگزیده در در یک نمایشگاه برای بازدید عموم ارئه می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان با بیان اینکه برای نخستین بار نیز هفته فرهنگی هندوستان از هفدهم تا بیستم اسفند در معبد هندو‌های بندرعباس برگزار می‌شود، اضافه کرد:همایش  شهر ایده آل نیز با حضور هزار شهردار از سراسر کشور از ۱۹ تا ۲۲ بهمن در بندرعباس برگزار می‌شود که در این همایش شهر‌های کشور با راه اندازی غرفه‌های مجزا به معرفی شاخصه‌های فرهنگی و گردشگری خود می‌پردازند.

برومند در خصوص اولویت گردشگری در نوروز ۹۸ گفت: اولویت در هرمزگان توجه به گردشگری دریایی است و در تلاش هستیم تا با راه اندازی خانه‌های بوم گردی در جزیره هرمز و تجهیز اسکله‌های گردشگری و دیگر زیرساخت‌های گردشگری سفر خوبی را برای مسافران فراهم شود.

وی افزود:پیش بینی می‌شود با برگزاری این جشنواره‌ها و همایش‌ها ورود گردشگران به هرمزگان نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یابد.