مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هشت هزار و 500 فقره تسهیلات به ارزش حدود ۴۹ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد پرداخت‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «کرامت ملایی» اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۹ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد ۳ درصد و در قالب طرح‌های اشتغال و خودکفایی، کارگشایی و کمک به زندانیان غیر عمد به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد.

وی افزود: نیمی از این مبلغ از منابع درون صندوق تأمین‌شده است و نیمی دیگر نیز در قالب امضای تفاهم‌نامه همکاری با بانک مهر، توسط این بانک پرداخت‌شده است.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان هرمزگان در تشریح میزان پرداخت تسهیلات گفت: سقف پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی در این صندوق ۳۰ میلیون تومان، تسهیلات کارگشایی (درمان، هزینه تحصیلی، جهیزیه و...) تا سقف ۱۰ میلیون تومان و تسهیلات جرائم غیر عمد و دیه زندانیان بابت بدهی مالی نیز تا سقف ۱۰ میلیون تومان است.

وی از پرداخت هشت هزار و 500 فقره وام قرض‌الحسنه در بازه زمانی ۱۰ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: از این میزان ۷ هزار فقره مربوط به وام‌های خرد و کارگشایی و یک هزار و 500 فقره نیز مربوط به تسهیلات اشتغال و خودکفایی بوده است.

ملایی هدف از تأسیس صندوق قرض‌الحسنه ولایت را ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه عنوان کرد و افزود: پرداخت حداکثری وام‌های قرض‌الحسنه به‌صورت هدفمند، بهینه و اثر در جهت توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه دیگر هدف مهم این صندوق قرض‌الحسنه است.

وی همچنین از اتصال صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به شبکه شتاب خبر داد و گفت: کلیه خدمات نوین بانکداری از طریق این صندوق قابل انجام است و مشارکت خیرین و افتتاح حساب در این صندوق می‌تواند به ما در اجرای این امر خداپسندانه قرض‌الحسنه کمک کند.

گفتنی است صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از سال ۹۵ و پس از اخذ مجوز از سوی بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز کرده و در همین مدت کوتاه آثار مثبتی از خود برجای گذاشته است.