رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس تأکید کرد: دشمنان برای ما کافی هستند، اندیشه‌ها و جناح‌های مختلف جهت وحدت کنار هم قرار بگیرند تا سبب نارضایتی و خیانت به مردم نشود.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حجت الاسلام محمد رضائی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در نشست خبری اعلام برنامه های دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان برای ما کافی هستند و نباید از درون با هم دشمن باشیم و باید اندیشه‌ها و جناح‌های مختلف کنار هم قرار بگیرند و اختلافاتشان را با هم حل و فصل کنند؛ اختلاف سلیقه موجب نارضایتی و خیانت به مردم نشوند و باعث نگرانی مردم از آینده نظام و انقلاب نشود لذا سعی در ایجاد وحدت و انسجام باید داشته باشیم ضمن اینکه مقام معظم رهبری نیز بارها بر روی این قضیه تأکید داشتند بنابراین وزیر و وکیل باید خود را در کنار مردم ببینند و جدای از مردم نباشد و ۴۰ سالگی انقلاب نماد این موضوع باشد.

وی تأکید کرد: ما انقلاب کردیم که حد و مرزها و انحصارطلبی‌ها برداشته شود و جامعه از یک عدالت معناداری برخوردار باشد لذا اگر این قضیه منافات پیدا کند، مردم انتقاد می‌کنند به خصوص مسائلی که امروز می‌بینیم و با کمال تأسف به جای اینکه مسئولان مشکلات را حل کنند، نمک بر روی زخم وضعیت بداقتصادی مردم می‌ریزند.

رضایی تصریح کرد: اتحاد و همدلی باید نماد چهل سالگی انقلاب باشد و صاحبان قلم و منبر باید این موضوع را مطرح کنند که کسانی که منافع خود را در خطر می بینند به شعور مردم توهین می کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: در چهل سالگی انقلاب اسلامی قاعدتاً باید برنامه‌ها متفاوت از سال‌های قبل برگزار شود و بتوانیم با هماهنگی و همدلی زمینه حضور مردم را هرچه بیشتر در مراسم فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست اصلی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر ۵ محور اساسی پایه‌گذاری شده است، افزود: محور اول بحث بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی طی این ۴۰ سال است؛ باید در این مدت کارنامه‌ای از فعالیت‌های خود ارائه دهیم و مردم نیز منتظر هستند ضمن اینکه باید مدنظر داشته باشیم که هر چقدر دستاوردهای انقلاب را بیان کنیم، کم است و باید به این مسئله اهتمام بورزیم.

رضایی اظهار کرد: این بازبینی دستاوردهای انقلاب بسیار می‌تواند مؤثر واقع شود چرا که می‌توانیم نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کرده و درصدد رفع نقاط ضعف برآییم بنابراین تبیین دستاوردهای انقلاب در قالب‌های گوناگون انجام خواهد شد.

وی، محور دوم را ایجاد امید و نشاط در جامعه برشمرد و گفت: باید برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به شکلی اجرا شوند که موجب ایجاد امید و نشاط در جامعه شود و باید با یأسی که متأسفانه بر اساس قدرت رسانه‌ای رسانه‌های معاند ایجاد می‌شود، مقابله کنیم و در این راستا باید واقعیت‌ها را بدون غلو و مبالغه‌گویی برای جامعه بیان کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس اضافه کرد:‌ آنچه که بعد از پیروزی انقلاب اتفاق افتاد و خدمات‌رسانی شد، می‌تواند موجب امید به آینده برای جامعه باشد؛ در وضعیت جنگ و انقلاب که به خودی خود هیچ چیزی جای خودش نیست و همه چیز زمان می‌برد تا جای خودش را پیدا کند و بعد از جنگ و تحریم‌ها توانستیم از توطئه‌ها بیرون آییم و موفق شویم.

رضایی از سخنان برخی از مسئولان کشور انتقاد کرد و گفت: در این مقطع اگر کسی حرفی بزند که موجب ناامیدی و یأس مردم و یا ناراحتی آنان شود، پذیرفته نیست و اگر از روی نادانی چنین سخنی گفته باشد، که واقعاً حیف چنین مسئولیتی است که به او واگذار شده است و اگر از روی دشمنی چنین حرف‌هایی بزند، تکلیفش مشخص است به عنوان مثال اخیراً وزیری گفته بود که همین که هست و مردم خدا را هم شکر کنند.

وی با تأکید بر اینکه طرح چنین مباحثی حتی از روی نادانی و غفلت یک خیانت است، گفت: محور سوم مردمی برگزار کردن برنامه‌هاست و نباید همه چیز را به سمت و سوی دستگاه‌هایی دولتی ببریم که در این راستا محور برگزاری برنامه‌های ما نیز مساجد هستند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس، مساجد را مرکزی برای اجرای برنامه‌های مردمی و نه تنها دینی و مذهبی دانست و گفت: مساجد باید در مقاطعی که نیاز است، حضور پررنگی داشته باشند.

وی بیان کرد: سیاست چهارم ایجاد وحدت و انسجام است چرا که در ۴۰ سالگی انقلاب نیاز به وحدت، یکپارچگی و همدلی بیشتر از گذشته است؛ امروز همه دنیا بسیج شده‌اند و به اشکال گوناگون دارند سیاه نمایی می‌کند، هم گذشته را با قلم مزدوران و قلم به دستان ماهر خود فروخته‌ خود، گذشته تلخی جلوه می‌دهند و هم مردم را از آینده ناامید می‌کنند لذا نیاز به وحدت داریم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، محور پنجم را توجه به ارزش‌های دینی دانست و گفت: نباید فراموش کنیم که انقلاب مبتنی بر ارزش‌ها آغاز شد، به پیروزی رسید و تثبیت شد و ارزش‌ها باعث شدند که انقلاب با دست خالی در برابر رژیم تا دندان مسلح به وجود آید و بعد تداوم پیدا کند و در برابر همه کفر با همه امکاناتشان امروز هم مقتدر بماند و معاندینی که روزی امید بسته بودند که کار انقلاب سال اول تمام شده است و امسال وعده داده بودند که ۴۰ سالگی انقلاب را جشن نمی‌گیریم اما به این نتیجه رسیده‌اند که انقلاب تداوم پیدا می‌کند.

وی از اصحاب قلم،‌ اساتید دانشگاه و معلمان خواست که در مدارس و دانشگاه‌ها و تریبون‌های خود این مسائل را بیان کنند و ادامه داد: امروز کسانی که منافعشان در خارج از مرزها به خطر افتاده است، کارشان به جایی رسیده است که به شعور مردم توهین می‌کنند.

رضایی اظهار کرد: این از افتخارات انقلاب اسلامی است که دشمن فرهنگیش مأیوس و ناامید شده است؛ این‌ها در جنگ نرم شکست خورده‌اند درست است فرصت‌ها و هجمه‌هایی داشتند اما باور کنیم در جنگ تبلیغاتی بر علیه ارزش‌های ما شکست خورده‌اند و این به اثبات رسیده است.

وی در ادامه به تشریح برنامه های دهه فجر فارس پرداخت و گفت: برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تبیینی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و جشنواره‌هایی نظیر فیلم و تئاتر و موسیقی فجر، پرده‌خوانی و نقاله‌گویی، رونمایی از رویدادهای ادبی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، برگزاری مسابقات و غیره از جمله این برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌های گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در بخش‌های رسانه و نفوذ رسانه‌ای ، زنان و نقش آنان در دفاع مقدس و انقلاب، مساجد، کودکان و نوجوانان، تشکل‌ها و ان جی اوها، فضای مجازی و کانال‌ها و سایت‌ها و افتتاحیه پروژه‌های عمرانی و اقتصادی برگزار می‌شوند.

رضایی یادآور شد: همایش «نشر معارف فاطمی» و همایش «انقلاب در فضای مجازی» دو برنامه‌ای هستند که به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شده و یا خواهند شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس  به برنامه‌های روز ۱۲ بهمن مصادف با آغاز دهه فجر در سال جاری اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها از ساعت ۹ صبح روز جمعه، ۱۲ بهمن‌ماه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) آغاز می‌شود که در آن آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور سخنرانی خواهد شد.