علیرضا درویش نژاد گفت: بر شناسنامه‌دار شدن خبرنگاران تاکید می کنم و رسانه باید بتواند مخاطب‌گرایی و شناخت ذائقه مخاطب را انجام دهد و این امر بسیار مهم محسوب می شود و تا زمانی که رسانه ها نسبت به این موضوع شناخت پیدا نکنند نمی‌توانند به توفیقات لازم برسند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر حفظ جایگاه رسانه و خبرنگار عنوان کرد: باید با حفظ شخصیت و عزت رسانه‌ها مسیر جامعه را به سمت پویایی و رشد پیش برد.

علیرضا درویش نژاد بر شناسنامه‌دار شدن خبرنگاران تاکید کرد و با بیان اینکه مخاطب‌گرایی و شناخت ذائقه مخاطب امری بسیار مهم محسوب می شود و تا زمانی که رسانه ها نسبت به این موضوع شناخت پیدا نکنند نمی‌توانند به توفیقات لازم برسند، از پیگیری حل مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران خبر داد و تأکید کرد: مجموعه ارشاد از هیچ تلاشی برای حل مشکلات جامعه رسانه دریغ نمی‌کند.

وی از راه اندازی موزه رسانه در همدان خبر داد و عنوان کرد: برگزاری جشنواره مطبوعات غرب کشور نیز در برنامه فرهنگی استان قرار دارد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان نیز از تدوین سند اطلاع‌رسانی استان با همکاری استانداری همدان خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکل دکه‌های مطبوعاتی قراردادی که با مسئولان این دکه‌ها منعقد شده بود فسخ و قرارداد دیگری منعقد شد.

مهرداد حمزه از پیگیری برگزاری جشنواره مطبوعات غرب کشور خبر داد و با بیان اینکه طرح جشنواره به همراه فراخوان به اداره کل ارشاد استان همدان ارسال شده است، افزود: در صورت تامین اعتبار خردادماه سال آینده جشنواره مطبوعات غرب کشور برگزار می‌شود

وی از پیگیری برای راه اندازی مجتمع رسانه در همدان خبر داد و با بیان اینکه بارها این موضوع رسانه ای شده و شهرداری همدان چندین مرتبه در زمینه راه اندازی این مجتمع وعده داده است، گفت: متأسفانه تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

حمزه همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری دوره آموزشی زبان و نشست نقد و بررسی آثار خبرنگاران و نیز تور آموزشی و گردشگری برای اصحاب رسانه خبر داد