رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از بافت بیش از 319 تخته فرش و تابلوفرش توسط فرشبافان این استان طی 10 ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمدرضا صفی‌خانی، گفت: از ابتدای امسال تاکنون، بیش از 319 تخته فرش و تابلوفرش توسط صنعتگران لرستانی تولید شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار اخذ شده از کارگاه‌های تولید فرش استان، در 10 ماه نخست سال 97، در هشت شهرستان استان تعداد 136 تخته فرش و 183 تخته تابلو فرش توسط 300 بافنده به متراژ  507 مترمربع بافته شده و آماده عرضه به بازار مصرف است.

صفی‌خانی، افزود: از این میزان، تعداد 88 تخته از نوع نخ مرینوس، 85 تخته از نوع کرک و ابریشم، 75 تخته پشم و مابقی از کرک و پشم، کرک و مرینوس، مرینوس و کرک بافته شده اند.

از ابتدای سال جاری 49 دوره آموزش فرش‌بافی در لرستان برگزار شده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، ادامه داد: خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون، 49 دوره آموزشی به بافی برابر با 47040 نفر ساعت آموزش در سطح استان برگزار شده است.

در سال جاری، به 403 فرش‌باف لرستانی تسهیلات کم‌بهره پرداخت شده است

صفی‌خانی در ادامه به میزان پرداخت تسهیلات به فرش‌بافان لرستانی اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون، مبلغ 14500 میلیون ریال تسهیلات کم بهره به 403 نفر در قالب مشاغل خانگی و کارگاهی پرداخت شده است.

فرش لرستان

13 هزار بافنده در لرستان ساماندهی شده‌اند

رئیس سازمان صمت لرستان، تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به فعالیت 13 هزار بافنده ساماندهی شده و فعالیت‌ مستمر خوشه فرش در شبکه‌سازی تامین مواد اولیه، تولید و فروش، میزان تولید این محصولات در لرستان به بیش از 14000 متر مربع افزایش یابد.