عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه گزارش پیشرفت کار اولین شهرک تخصصی صنایع معدنی هرمز منیزیت اظهار کرد: این شهرک نقش بسزایی در تقویت توسعه متوازن صنعتی استان و تکمیل زنجیره ارزش معادن هرمزگان خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «محمد آشوری» در این جلسه که با حضور مهندس امیری زاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان هرمزگان و مدیران شهرک هرمز منیزیت برگزار گردید ضمن استقبال از این طرح افزود: این طرح با ایجاد اشتغال پایدار در منطقه میتواند سهم بزرگی در تقویت ارزش افزوده بخش صنعت و تولید ناخالص ملی داشته باشد.

وی با بیان اینکه شهرک تخصصی صنایع معدنی هرمز منیزیت به بومی سازی تکنولوژی فرآوری محصولات معدنی کمک میکند تصریح کرد: در راستای وظایف قانونی نمایندگان مجلس پشتیبانی های لازم از اجرا و عملیاتی نمودن این طرح به عمل خواهیم آورد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تشکیل کارگروهی جهت پیگیری خدمات مورد نیاز زیرساختی، بازدید از منطقه و بررسی پیشرفت کار می بایست در دستور کار قرار گیرد.

ایشان همچنین در این جلسه اظهار کردند: از اهداف مهم این مجموعه ایجاد ارزش افزوده بالاتر با تکمیل چرخه تولید، ایجاد اشتغال در منطقه محروم حاجی آباد (اشتغال مستقیم و غیرمستقیم مجموعا 3000نفر)، جلوگیری از پراکندگی صنایع و کاهش آلایندگی، کاهش هزینه های حمل و نقل به جهت نزدیکی به مواد اولیه و نزدیکی به مبادی ورودی و خروجی صادرات و واردات می باشد.

وی خاطرنشان کرد: از مزایای مهم این شهرک نزدیکی به جاده ترانزیتی، مهیا بودن زیرساخت ها در منطقه، استفاده از خدمات مشترک ارائه شده، عدم نیاز به اخذ مجوزات زمانبر من جمله محیط زیست، معافیت مالیاتی،... است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان افزود: با توجه به صحبت های سرمایه گذار قراردادهای تامین آب، برق، گاز جهت اجرای فاز اول منعقد گردیده، معابر شهرک در حال آماده سازی بوده و تسطیح فاز اول جهت واگذاری آماده شده است.

وی تشریح کرد: این شهرک با توجه به بازدیدهایی که از منطقه به عمل آمده است پیشرفت چشمگیری داشته است و اولین شهرک صنعتی ایران در بخش تخصصی معدن و اولین شهرک صنعتی خصوصی هرمزگان محسوب می شود.