مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خبر داد:

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران از ساخت حدود ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: نیمی از این راهها زیر پوشش آسفالت قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران ، سید محمد نظری با اشاره به اینکه چهار هزار و ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت شده است اظهار داشت : آسفالت راه روستایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۱۳ برابر شد.

وی بیان داشت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۳۰۰ کیلومتر از هشت هزار کیلومتر راه روستایی مازندران آسفالت بود ولی هم اکنون به چهار هزار و ۱۰۰ کیلومتر رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اعلام این که هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از راههای روستایی مازندران آسفالت است، گفت که مازندران از میانگین کشوری در این زمینه جلوتر است.

نظری همچنین از ساخت حدود ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری خبر داد و افزود که نیمی از این راهها زیر پوشش آسفالت قرار خواهد گرفت.

وی ایجاد راه دسترسی مناسب روستایی را مهم ترین رویکرد راه و شهرسازی مازندران بیان کرد و مهاجرت معکوس به روستاها وایجاد اشتغال در این مناطق را در گرو ساخت راه دسترسی مناسب بیان کرد و مشارکت مردم را دلیل اصلی رشد سطح پوشش آسفالت در مناطق روستایی مازندران برشمرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها