مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از اجرا و بهره‌برداری طرح توسعه بندر مسافربری چمخاله در ۳۸ ماه توسط شرکت مجری پروژه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، حمید رضا آبایی امروز در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی اجرای طرح توسعه بندر چمخاله در جمع خبرنگاران بیان کرد:‌ طبق برآوردهای انجام شده برای اجرای این پروژه بزرگ گردشگری در عرض ۳۶ ماه کاری حدود ۷۲ میلیارد تومان اعتبار صرف می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله را در ارتقاء زیرساخت‌های گردشگری کشور و استان حائز اهمیت دانست و عنوان کرد:‌ دریای خزر دارای مواهب طبیعی و چشم‌نوازی است که باید از این فرصت طلایی در جهت رشد صنعت گردشگری استفاده بهینه‌ای شود.

آبایی تصمیمات و اقداماتی که سنوات گذشته در راستای ایجاد یکسری زیرساخت‌ها در بندر چمخاله انجام شد را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: مطالعاتی که در آن زمان برای ایجاد این تأسیسات انجام شد بسیار دقیق بود به طوری‌که تمامی جوانب امر نیز توسط مجریان پروژه سنجیده شده است.

اجرا و بهره‌برداری طرح توسعه بندر مسافربری چمخاله در ۳۸ ماه

وی از اجرا و بهره‌برداری طرح توسعه بندر مسافربری چمخاله در ۳۸ ماه توسط شرکت مجری پروژه خبر داد و تصریح کرد: طبق فراخوان و اعلان صادر شده ۳۸ شرکت برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده بودند که پس از مطالعه رزومه و برنامه کاری هر کدام از آن‌ها نهایتاً یک شرکت انتخاب شد.

اغاز ساخت بندر چمخاله

تجهیز کارگاه طرح توسعه بندر چمخاله لنگرود

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از تجهیز کارگاه طرح توسعه بندر چمخاله لنگرود خبر داد و بیان داشت: در قرارداد اولیه با شرکت مجری طرح برای اجرا و ساخت این پروژه گردشگری بزرگ ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که مقدار آن به ۷۲ میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرد.

آبایی با تأکید بر اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در اجرای این پروژه با  مشارکت بخش خصوصی تکمیل می کند، افزود: از جمله ویژگی‌های بارز پروژه بندر دریایی چمخاله می‌توان به ساخت راه سنگی ۸۰ متری،‌ ایجاد پل دسترسی به طول ۳۵۲ متر،‌ ساخت بازوی اصلی و فرعی به طول ۵۵ و ۳۵۵ متر اشاره کرد.

کلنگ‌زنی طرح توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله لنگرود

وی کلنگ‌زنی طرح توسعه بندر مسافربری دریایی چمخاله لنگرود در آستانه فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را امری مهم و مبارک اعلام کرد و گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح بزرگ گردشگری شاهد رشد و رونق اقتصادی هر چه بیشتر کشورمان به‌ویژه استان گیلان باشیم.

به گزارش موج، بندر چمخاله در  ۱۰ کیلومتری شرق شهرستان لنگرود قرار داشته که به دلیل سواحل زیبا و مناطق گردشگری همه ساله در فصلهای بهار و تابستان پذیرای جمع کثیری از مسافران و توریستها می‌باشد.