اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر ایرانی به مدت سه روز در مجتمع تفریحی و اقامتی صدف میناب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا برومند  در در گفتگو با موج  گفت: با نزدیک شدن به پایان سال 97 و آغاز سال جدید با توجه به چشم اندازی که در اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان داشتیم برنامه های فرهنگی در استان هرمزگان را شروع کرده ایم.

وی ادامه داد: 5 برنامه مهم و تاثیرگذار در حوزه صنایع دستی و گردشگری خواهیم داشت و این اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی را نیز خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان  گفت: شهرستان میناب به دلیل داشتن غنای فرهنگی بالا برای برگزاری نخستین جشنواره گردشگری غذا و هنر ایرانی انتخاب شد.

وی در پایان افزود: با برگزاری این جشنوره فرهنگی  زمینه برای ارائه فرهنگ غنی این شهرستان و شهر های دیگر فراهم شده است و همچنین زمینه مشارکت تمامی فعالان و علاقه مندان به حوزه صنایع دستی و گردشگری در این جشنواره مهیا هست.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی، عنوان کرد: 30 غرفه در این نمایشگاه دایر شده است که از شهرستان های میناب، بندرعباس، بندرلنگه، سیریک و رودان در این جشنواره شرکت کرده اند.

سلیم محمدیان افزود: 18 غرفه غذایی و 19 غرفه صنایع دستی در این جشنواره دایر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان عنوان کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره توانمندی و هنرهای صنایع دستی،گردشگری و هنر آشپزی خود را به نمایش خواهند گذاشت.