سپنتانیکنام گفت: مهمترین دغدغه ام در این دوره و در حدود مسئولیتم بعنوان رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا کمک به اصلاح مدیریت مصرف آب و جایگزینی آب خام و پساب بجای آب شرب در فضای سبز است.

سپنتا نیکنام در گفتگو با خبرگزاری موج یزد ابراز کرد: در انتخاب شهردار یزد نگاه سیاسی نداشتم.

وی در ادامه افزود: ادامه حضورش در شورای شهر یزد و خبرهای پیرامون آن و اتفاقاتی که در خصوص رای دیوان عدالت اداری برای نیکنام افتاد، تبلیغات بدون هزینه برای ایشان بود.

سپنتا نیکنام در ادامه با ابراز خرسندی از حضور در این جمع دوستانه گفت: حضور من در این جمع به هیچ وجه جنبه تبلیغاتی ندارد. 

الویت های شهری نسبت مستقیم با بودجه دارد، مسیر سبز در کناره راه آهن ریلی قرار میگیرد، در این مسیر زیبایی های یزد نمود خواهد کرد و پیشنهاد شده برای نوروز امسال این طرح اجرا شود و در این طرح استانداری، محیط زیست، راه و شهرسازی مشارکت خواهند داشت و درحال حاضر در حال درختکاری مسیر هستیم و دوازده کیلومتر طول مسیر میباشد.

فرصت باقی مانده برای کار خیلی کوتاه است و انتخابات شوراها فرا خواهد رسید و امیدواریم سال پیش رو کاربردی ترین سال شورای شهر یزد باشد.

عمده ترین عوامل بازگشت من به شورای یزد، رسانه ها بودند

بیشترین پروژه های بزرگ شهری یزد زیرگذرها شده اند که باید به آن پرداخته شود. نیکنام در ادامه در خصوص موضوع آب گفت: ازسال ۸۶ طرح توزیع آب خام تکمیل شده است اما درحال خاک خوردن است و با انتقاد به این موضوعات گفت کار کارشناسی در طرح های شورا یزد استفاده نمیشود.

نیکنام درپایان جلسه در گفتگو با خبرگزاری موج یزد گفت: انتخاب شهردار یزد به هیچ وجه سیاسی نبوده، وی تاکید کرد: انتخابی از سوی شورا صورت گرفته و وزارت کشور موظف بوده طبق قانون طی ده روز در خصوص تائید و یا عدم تائید شهردار منتخب اعلام نظر میکرده که این امر مشخص نشده است. 

وی در ادامه درخصوص اینکه ورودش در شورای یزد با حمایت گروه خاصی بوده است توضیح داد که مستقل وارد شورا شده و به هیچ شخص و گروهی بدهکار نیستم.

وی در ادامه به حضور مجددش در شورا اشاره کرد و هرگونه نگاه جناحی وسیاسی دراین خصوص را قویا تکذیب کرد .

سپنتا نیکنام، عضو شورای اسلامی شهر یزد با  حضور در جمع اصحاب رسانه در خانه مطبوعات یزد، با ابراز خرسندی از حضور دراین جمع دوستانه گفت:حضور من در این جمع به هیچ وجه جنبه تبلیغاتی ندارد و در امتداد رسالتم در گذاشته مایل بودم در این محفل حضور پیداکنم.

وی یکی ازمهمترین عوامل بازگشت خود به شورای یزد را رسانه ها برشمرد.  

سپنتا نیکنام در ادامه گفت:  مهمترین دغدغه اش در این دوره و در حدود مسئولیتش به عنوان رییس کمیسیون خدمات شهری شورا کمک به اصلاح مدیریت مصرف آب ، و جایگزینی آب خام و پساب به جای آب شرب در فضای سبز دانست. به گفته او، طرح شبکه آبرسانی فضای سبز یزد در سال 90 تکمیل و مصوب شده و تا کنون عملیاتی نگردیده است. درحالی که بیشترین دغدغه برای انجام پروژه های شهری یزد، در خصوص زیرگذرها و تسهیل کمربند شهری است که نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد.

نیکنام  لزوم بازنگری در این نگرش که از گذشته تا کنون صرفا به اقدامات عمرانی در حوزه ساخت پل و زیرگذرها به عنوان پروژه های بزرگ شهر نگاه شده است را برای حفظ و بقای شهر یزد ضروری دانست.  

این عضو شورای شهر ضمن تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها در انتقال موضوعات مهم و حیاتی شهر، از این عرصه خواست تا در ایجاد مطالبه گری صحیح در زمان حساس تعیین بودجه،  شهر را یاری نمایند چرا که انجام الویت های شهری در نسبت مستقیم با بودجه تعیین شده محقق خواهند شد. 

وی از دیگر دغدغه های خود در این دوره به موضوع ساماندهی نخاله ها، مدیریت پسماند شهری و پیشبرد طرح نوار سبز راه آهن، اشاره نمود. 

نیکنام در پایان جلسه در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج در خصوص تعلل در انتخاب شهردار توسط شورا گفت: انتخاب شهردار یزد به هیچ وجه از جانب وی سیاسی نبوده و براساس توانمندی های فردی صورت گرفته است. وی تاکید کرد: تعویق این موضوع به دلیل عدم تعیین تکلیف وزارت کشور در مهلت ده روزه قانونی بوده و تاکنون نیز مشخص نشده است و علاوه بر این حرمت رای مردم و نمایندگان آنها نیز مطرح است.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها