مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: سردار فضائلی در بُعد اندیشه و تفکر سردار فضائلی یک دانشمند و مسلط به معارف قرآن و اسلام بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، سرلشکر سید یحیی صفوی در مراسم سومین روز درگذشت سردار فضائلی بیان کرد: سردار فضائلی فرمانده‌ای شجاع، دانشمند و جانباز مجاهد فی سبیل‌الله بود که انصافاً در بعد اندیشه و تفکر دانشمندی بود که به معارف قرآن، اسلام و اهل بیت (س) معرفت داشت.

 وی ادامه داد: ایشان در اندیشه سیاسی در راه پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک سرباز امام (ره) مبارزه می‌کرد.

سردار صفوی گفت: سردار فضائلی به اندازه ای فروتن بود که هیچگاه صحبت از جانبازی خود به زبان نیاورد و هیچ گاه علم و دانش خود را به قصد تفاخر عیان نمی کرد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: ایشان در دانش اندوزی به عنوان یک استاد در بالاترین سطوح آموزش نیروهای مسلح حضور داشت و شناخت کاملی از منافع وامنیت ملی و مصالح ملت ایران داشت.

سردار صفوی

سردار صفوی گفت: درمدت زمان دوستی ۴۷ ساله خود با سردار فضائلی من سه سال شبانه روز در کنار وی زندگی کردم و وی را فرمانده ای شجاع، مجاهد و جانباز یافتم که از نظر تفکر و اخلاق نیز بی نظیربود.

وی افزود: سردارفضائلی در اخلاق و رفتار یک انسان به معنای واقعی خودساخته بود، ایشان در زمان فوت فرزندش بسیار صبور بود و بر نفس خود تسلط داشت.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: سردار فضائلی یکی از بنیانگذاران مرکز آموزش 15 خرداد بود که هزاران پاسدار بسیجی شجاع و مومن را تربیت کردند.