مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: بصورت جدی پیگیر برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «رضا کمالی زرکانی» در جمع خبرنگاران با تشکیل جلسه ویژه پیرامون برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان ضمن تاکید بر محدودیت زمان جهت برگزاری این رویداد مهم گفت: فرصت چندانی تا پایان سال نمانده است و بهترین زمان اواخر بهمن ماه می باشد و مشغول رایزنی با وزارت متبوع و موسسه نمایشگاه ها هستیم.

وی به مشکلات پیش رو اشاره کرد و افزود: مشکلات اعتباری نمایشگاه با حمایت ها و دستور اکید استاندار به زودی حل خواهد شد اما مهمترین چالش تکمیل بودن جدول زمانی نمایشگاه های کتاب کشور و همچنین ترافیک برنامه ها در سالن محل برگزاری نمایشگاه های بندرعباس است.

کمالی زرکانی اضافه کرد: سعی خواهیم کرد تا پایان هفته هماهنگی های لازم به نتیجه برسد و امسال شاهد برگزاری این رویداد عظیم در استان باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه بیان کرد: طبق جدول زمانبندی نمایشگاه های کتاب کشور بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، استان های هستند که برنامه زمانبندی آنها برای برگزاری نمایشگاه تا پایان سال قطعی شده است و به دلیل نزدیکی به عید نوروز و برگزاری نمایشگاه های بهاره امکان برگزاری نمایشگاه کتاب در اسفند ماه وجود نخواهد داشت.

همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعلام موافقت هرمزگان برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی خبر داد.

کمالی زرکانی در این خصوص گفت: پایه گذار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان  و نمایش عروسکی رضوی استان هرمزگان است و هر ساله به میزبانی بندرعباس برگزار شده است.

وی به تاثیر این رویداد در فضای هنری کشور و هرمزگان اشاره و بیان کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی پس از یازده دوره برگزاری مستمر به یکی از برندهای معتبر تئاتر کودک در کشور تبدیل شده بود و کارگردانان معتبر کشور در آن حضور می یافتند و از سوی دیگر باعث احیاء و ارتقا تئاتر کودک استان و افزایش تولیدات این بخش شده بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دلایل حذف این رویداد، اظهار کرد: هزینه های سنگین تولید تئاتر و حمایت از گروه های نمایش و همچنین برگزاری جشنواره باعث شد این جشنواره به استان دیگر منتقل شود که این اقدام در دراز مدت به صلاح فرهنگ و هنر هرمزگان نخواهد بود.

کمالی زرکانی یادآور شد: هم اکنون نامه موافقت برگزاری این رویداد به بنیاد فرهنگی – هنری بین المللی امام رضا (ع) و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است و امیدواریم با پیگیری های لازم صورت گرفته در سال آتی شاهد برگزاری این رویداد مهم در استان باشیم.

وی در پایان به ضرورت تغییرات این جشنواره تاکید کرد و افزود: بدون شک جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی نیازمند تغییرات اساسی و زیربنایی است که پس از گرفتن موافقت طی جلسات کارشناسی و مشورت با هنرمندان این حوزه ساختار جدیدی برای آن طراحی و اجرا خواهد شد.