مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: بعد از خروج سامانه بارشی در استان، از روز جمعه بر شدت سرما افزوده خواهد شد بطوریکه دمای هوا 10 تا 15 درجه سانتیگراد در سطح استان کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،رحیم صدیقی در گفتگو با رسانه های استان اظهار کرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی، به تدریج از تا بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی سرد و فعال به سطح استان، شاهد پوشش ابر، مه، وزش باد قابل ملاحظه و گاهی شدید با بارش برف و باران در گردنه‌ها و ارتفاعات همراه با کولاک برف و در برخی نقاط رعد و برق خواهیم بود.

وی افزود: بیشتر بارش‌ها برای نواحی غربی بانه، سقز، سرشیو، سروآباد، اورامان و نواحی غربی شهرستان‌های سنندج و کامیاران برآورد می‌شود.

مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به کولاک برف، مه، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد بین شهری بخصوص در گردنه‌ها، ارتفاعات و مناطق شمالی استان، پیش‌بینی می‌شود.

صدیقی عنوان کرد: با توجه به شرایط تشکیل گرد و غبار بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن از اواخر وقت امروز به سطح استان، طی روز جمعه کیفیت هوا و دید افقی تا حدودی کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: از لحاظ دمایی نیز،  طی فعالیت سامانه و به‌ویژه بعد از خروج آن و اتمام بارش‌ها بر شدت سرما، یخبندان شبانه و صبحگاهی از روز جمعه تا سه‌شنبه هفته آینده افزوده خواهد شد و شاهد کاهش دمای 10 تا 15 درجه سانتیگراد در سطح استان خواهیم بود.