فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان از کشف 173 دستگاه گوشی هوشمند قاچاق به ارزش پنج میلیارد و 200 میلیون ریال در شهرستان دیواندره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان کردستان، سردار علی آزادی اظهارداشت: در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا و در پی اشراف اطلاعاتی ماموران انتظامی شهرستان دیواندره یک دستگاه سواری سمند حامل گوشی های هوشمند قاچاق در محورهای مواصلاتی این شهرستان شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.

وی افزود: با هماهنگی مراجع قضائی خودرو توقیف و در بازرسی از آن 150 دستکاه گوشی هوشمند و 23 دستگاه تبلت سامسونگ قاچاق که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود، کشف شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان با اشاره به اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر شده است، ادامه داد: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را پنج میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد کردند.

آزادی در بخش دیگری از سخنان خود از کشف بیش از 560 ثوب البسه مردانه قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد ریال خبرداد و یادآور شد: ماموران پاسگاه انتظامی نساره شهرستان دیواندره حین کنترل محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه خودروی سواری پژو مشکوک شدند.

وی با بیان اینکه با هماهنگی مراجع قضائی، خودرو توقیف و در بازرسی از آن 560 ثوب البسه قاچاق مردانه کشف شد، بیان کرد: کارشناسان ارزش ریالی این محموله قاچاق را بالغ بر یک میلیارد ریال برآورد کرده اند که در همین راستا پرونده تشکیل و راننده به همراه کالای کشف شده تحویل مراجع ذیصلاح شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان در ادامه سخنان خود به توقیف یک دستگاه کامیون حامل 13 راس گوساله قاچاق در شهرستان بیجار اشاره کرد و گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی حین گشت زنی در محورهای بیجار به دیواندره یک دستگاه کامیون بنز حامل دام قاچاق را توقیف کردند.

وی آزادی اظهارداشت: کارشناسان ارزش این دام قاچاق را بیش از یک میلیارد ریال برآورد کردند و در همین راستا پرونده تشکیل و راننده به همراه دام کشف شده تحویل مراجع ذیصلاح شدند.

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان در پایان سخنان خود با اشاره با اینکه قاچاق کالا پدیده ای است که از جهات گوناگون حیات سالم اقتصادی و فرهنگی یک جامعه را تهدید می کند، بیان کرد: پلیس با تمام توان و جدیت همواره آماده است تا با قاچاقچیان و اخلالگران نظم و امنیت اقتصادی مقابله کند.