مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از آمار و ارقام بدست آمده در حوزه اختیارات تعزیرات حکومتی خبر داد و خطاب به مردم همدان از آنها خواشت که در صورت مشاهده تخلف با شماره تلفن‌های 124 سازمان صمت و یا شماره 32523442 سازمان تعزیرات همدان تماس گرفته و یا به شعب سازمان تعزیرات مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان  به پرونده‌های مهم بخش قاچاق کالاوارز، اشاره کرد و گفت: 58پرونده مهم به ارزش 99 میلیارد ریال در بخش قاچاق کالا و ارز به تعزیرات واصل شده که شامل 3 پرونده قاچاق سیگار در شهرستان بهار به ارزش 180میلیارد ریال و یک پرونده قاچاق سیگار در کبودراهنگ به ارزش 8 میلیارد ریال بوده ضمن اینکه در بخش قاچاق کالا 5 پرونده مهم قاچاق سوخت به ارزش بیش از6میلیارد ریال در استان همدان تشکیل شده است.

حسن پور با بیان اینکه در دو ماه گذشته قاچاق سوخت و دام زنده افزایش داشته است افزود: در استان همدان 67پرونده قاچاق سوخت تشکیل شده که 49 پرونده منجر به محکومیت شده است ضمن اینکه 7 پرونده قاچاق دام زنده با بیش از 776 میلیارد ریال جریمه نیز تشکیل شده است.

وی از تشکیل 3 پرونده قاچاق گوشی در استان خبر داد که بیش از 4 میلیارد و 540 میلیون ریال جریمه را به دنبال داشته است و گفت: در 9 ماه امسال تعداد 883  اکیپ در تعزیرات تشکیل شده و 4842 مورد بازرسی انجام گرفته که از این تعداد 3283 واحد صنفی متخلف شناسایی شده و به 1025واحد تذکر داده شده به طوریکه در مجموع بیش از 18 میلیارد ریال جریمه توسط گشت‌های سیار تعزیرات صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اشاره به اینکه قاچاقچی بادام زمینی توسط تعزیرات حکومتی همدان نیز اخیرا بیش از1.5میلیارد ریال جریمه شد گفت: فردی که مقدار7840 کیلوگرم بادام زمینی خارجی به ارزش( 1 میلیارد و606 میلیون و 750 هزار ریال )را به وسیله خودرو کامیون حمل می‌کرد، دستگیر و جهت رسیدگی به اتهام ارتکابی به شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالاو ارز مستقر در گلوگاه شهید زارعی همدان تحویل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان عنوان کرد: پس از جری تشریفات قانونی مشارالیه علاوه برضبط کالابه پرداخت مبلغ 1 میلیارد و606 میلیون و 800 هزارریال جزای نقدی محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اعلام کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف می‌توانند با شماره تلفن‌های 124 سازمان صمت و یا شماره 32523442 سازمان تعزیرات همدان تماس گرفته و یا به شعب سازمان تعزیرات مراجعه کنند.