نماینده ولی فقیه در گیلان به تاسیس دانشگاه آزاد در راستای آرمان های انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بنیان دانشگاه آزاد را امام(ره) با پسوند اسلامی گذاشت و در مسیر تمدن سازی اسلامی باید به نظام کمک کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تسلیت حادثه تلخ جان باختن دانشجویان دانشگاه آزاد اظهار کرد: بی مهری هایی نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی شده و نباید این اتفاق می افتاد.

وی بر متانت و عفاف در گفتمان ها تاکید کرد و افزود: سبک رفتاری و گفتمان ها باید براساس اسلام باشد و اگر نقدی وجود دارد باید طبق مبنای شرع مقدس انجام شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بنیاد دانشگاه آزاد را امام(ره) با پسوند اسلامی گذاشت، تصریح کرد: با ورود آقای ولایتی تحول خوبی در دانشگاه آزاد ایجاد شده اما بی مهری هایی به او شده است.

آیت الله فلاحتی یادآور شد: قرار بود دانشگاهی در جامعه اسلامی شکل بگیرد که در مسیر تمدن اسلامی باشد و باید بتواند در مسیر تمدن سازی اسلامی به نظام کمک کند.

وی ادامه داد: امیدواریم با آمدن آقای ولایتی آرمان هایی که امام(ره) داشتند، دانشگاه آزاد اسلامی به آن آرمان ها برسد و این امر با تلاش مسئولان این دانشگاه تحقق پیدا می کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه وجود جوانان پا به رکاب در نظام اسلامی جای افتخار است، بیان کرد: باید به مردم رسیدگی شود.

آیت الله فلاحتی در دیدار با رییس دانشگاه آزاد1

آیت الله فلاحتی افزود: پدر و مادرها فرزند خود را به دانشگاه آزاد اسلامی می سپارند و دوست ندارند فرزندان شان ولنگار شوند.

وی بر تربیت جوانان طبق مبنای دین در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: دانشگاه آزاد از مردم است و باید در خدمت مردم باشد.

ایجاد رویکرد جدید در دانشگاه آزاد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در دیدار مذکور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه اجتماعی منحصر به فرد است.

محمدمهدی طهرانچی، دانشگاه آزاد را مولود انقلاب عنوان کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی طوری در کشور گسترده شده که اثرگذاری آن بسیار بالا است.

وی با تاکید بر ریل گذاری صحیح در دانشگاه آزاد اسلامی، بیان کرد: در فضایی که دشمن به دنبال تزریق نا امیدی بین جوانان است بنا را بر این گذاشتیم مسائل تعلیم و تربیت و امیدبخشی را در جوانان ترویج کنیم.

این مسئول با بیان اینکه امید به زندگی، اشتغال و ازدواج دغدغه جوانان است، تصریح کرد: نزدیکی به علما و مردم رویکرد جدید دانشگاه آزاد است.