استاندار اصفهان از راه‌اندازی قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران تا سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، عباس رضایی در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: یکی از طرح‌های  مهم در اصفهان راه اندازی قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران است که امیدواریم تا سال 99 انجام شود.

وی بیان داشت: براساس  پیگیری هایی که داشتیم 13.6 میلیارد یوان مالی برای راه‌اندازی قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران پشتیبانی شد و در اختیار وزارت راه و مسکن و شهرسازی و قطار شهری قرار گرفته است.

رضایی ادامه داد:  در ملاقاتی که هفته گذشته با وزیر راه و مسکن، شهرسازی داشتیم تایید کردند منابع مالی این پروژه تأمین و به پیمانکار ابلاغ شده است.

مقام ارشد استان گفت:  امیدواریم در سال 99 قطار یک ساعت و 50 دقیقه‌ای اصفهان به تهران راه‌اندازی گردد.

عباس رضایی با اشاره به ذخیره سد زاینده‌رود بیان داشت: در حال حاضر آب پشت سد 155 میلیون مترمکعب است که این آمار در سال گذشته در مدت زمان مشابه 138 مترمکعب بوده است.

نشست خبری استاندار اصفهان

وی افزود: در حال حاضر میزان حجم آب ورودی 111 میلیون مترمکعب است که این آمار در سال گذشته 79 میلیون مترمکعب بوده است.

استاندار اصفهان گفت:بارش در سال گذشته در بالا دست 688 میلی متر و میانگین دراز مدت 528 میلی متر بوده است که این میزان در دی ماه 281 میلی‌متر بوده است.

رضایی در ارتباط  با جاری شدن آب در رودخانه زاینده‌رود نیز تصریح کرد: کمیته هماهنگی حوزه آبریز زاینده‌رود با حداکثر ریسک قول شفاهی جاری شدن آب در زاینده‌رود را داده‌اند.