موج

آیت الله فلاحتی در مراسم تجلیل از پرستاران آسایشگاه سالمندان رشت بیان کرد:

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تاثیرگذاری معنویت در زندگی انسان، خاطرنشان کرد: توجه به بخش معنوی و دینی سالمندان حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم تجلیل از پرستاران آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت با تبریک روز پرستار اظهار کرد: پرستاری به معنای مانند فرشتگان زندگی کردن است.

وی، پرستاری را جمع تمام رفتارهای نیک انسانی عنوان کرد و افزود: جایگاه پرستاران در قیامت در کنار انبیای الهی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پرستاری آرامش، سعه صدر، اخلاق و رفتار کریمانه و عالمانه می خواهد، تصریح کرد: حضرت زینب کبری(س) مقتدای پرستاران است.

آیت الله فلاحتی، حضرت زینب کبری(س) را پرچم دار نهضت حسینی(ع) خواند و بیان کرد: حضرت زینب کبری(س) کاروان امام حسین(ع) را پیش برد بنابراین پیشوا و مقتدای تمام کسانی است که برای انسانیت کرامت قائل هستند.

وی در ادامه در جلسه اعضای هیئت مدیره آسایشگاه سالمندان و معلولان خیریه رشت بر توجه به وضعیت بهداشت این آسایشگاه تاکید کرد و گفت: دانستن مسائل دینی برای افراد آرامش بخش است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تاثیرگذاری معنویت در زندگی انسان، خاطرنشان کرد: توجه به بخش معنوی و دینی سالمندان حائز اهمیت است.

آیت الله فلاحتی، خواستار کمک و توجه ویژه به وضعیت پرستاران شد و اظهار کرد: رفتار کریمانه با خیران مهم است.

آیت الله فلاحتی در مراسم تجلیل از پرستاران آسایشگاه سالمندان رشت1

وی با اشاره به بی گناه و معصوم بودن معلولان ابراز نمود: طبق آیات و روایات از آنجایی که معلولان همانند یک کودک هیچ تکلیفی بر گردنشان نمیباشد و در این دنیا گناهی برایشان نوشته نمیشود و به نوعی معصوم هستند میتوانند مستجاب الدعوه باشند.

آیت الله فلاحتی در پایان با بیان اینکه این قشر از جامعه وقتی روز قیامت مقام و جایگاه خود را میبینند، خدا را بابت معلول بودنشان در دنیا شکر میکنند، ابراز نمود: لذا از این افراد بخواهید برایتان دعا کنند چرا که دعا هایشان نزد خداوند به اجابت خواهد رسید.

مهربانی و گذشت ویژگی پرستاری سالمندان است

سید علی حسینی رئیس آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت نیز در مراسم مذکور به خلاقیت پرستاران در رسیدگی به سالمندان در این آسایشگاه اشاره کرد و گفت: مهربانی و گذشت از ویژگی پرستاران است.

در مراسم مذکور، ۱۰ نفر از پرستاران آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت با اهدای لوح تجلیل شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها