موج

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش:

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس شاهد در تحقق اهداف سند تحول بنیادین عملکرد موفقی دارند و برابر نقشه راه نظام تعلیم و تربیت حرکت می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا رزاقی در نشست ستاد شاهد آموزش و پرورش هرمزگان افزود: اداره کل شاهد وزارت آموزش و پرورش در راستای ماموریت های خود اولویت کار در مدارس شاهد را کیفیت بخشی و استاندارد سازی قرار داده است و در قالب یک سبک منسجم و با اهدافی مشخص فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه همه ی برنامه ها معطوف به کسب نتیجه مطلوب برای رشد و تعالی مدارس شاهد است، تصریح کرد: اساس کار و راهبرد وزارت آموزش و پرورش قرار دادن این مدارس در مسیر رقابت با سایر مدارس است و این به این معنی است که این مدارس در نظام ارزیابی همپای سایر مدارس بدون ارفاق و یا ملاحظه مشمول ارزیابی هستند.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: این نگرش باعث شده است مدیران و معلمان مدارس شاهد هرمزگان با نهایت دقت و تلاش در ارتقای شاخص های آموزشی و تربیتی بکوشند و این مدارس را در شمار بهترین مدارس الگو کنند.

رزاقی همچنین با بیان اینکه همه دست اندرکاران امور شهدا در مجموعه آموزش و پرورش با تمسک به شجره طیبه برای خدمت هر چه بهتر به فرزندان عزیز شاهد فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: با اجرای طرح تدبیر در مدارس ابتدایی و طرح تعالی مدیران در دوره متوسطه، هدف مشخص رسیدن به نقطه مطلوب در طرح استانداردسازی است و خوشبختانه کارنامه مدارس شاهد در ارزیابی های تخصصی، درخشان است.

این مسوول برگزاری کارگاه های کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس را در راستای تبیین نقشه راه سند تحول نظام تعلیم و تربیت و  انسجام بخشیدن به فعالیت های این سند در جهت ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی عنوان کرد و گفت: مشارکت فعال و انگیزه بالای معلمان و مدیران مدارس شاهد در این دوره های آموزشی، چشم انداز مطلوبی را فرا روی آینده مدارس شاهد قرار داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز گفت: مدارس شاهد نماد ایثارگری و جهاد و شهادت هستند و در ترویج فرهنگ این شعاﺋر نقش مهمی دارند.

موسی دادی زاده افزود: در استان هرمزگان 5 هزار و 800  نفر دانش آموز در 22 مدرسه شاهد مشغول تحصیل هستند و این مدارس با جهش مطلوب در ارتقاء شاخص ها، در بسیاری از طرح های ملی الگویی برای کشور هستند.

وی همچنین گفت: از مجموع 900 مدرسه تخریبی در استان چهار مدرسه ابتدایی در حوزه شاهد هستند که انتظار داریم از محل اعتبارات ملی توجه ویژه ای به نوسازی این مدارس صورت پذیرد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با توجه به تکلیف برنامه ششم توسعه، وزارت آموزش و پرورش مکلف است 50 درصد از دانش آموزان را به سمت مدارس فنی حرفه ای و کار دانش سوق دهد، بنابراین احداث هنرستان فنی حرفه ای شاهد متناسب با نیاز استان مورد تقاضاست که امیدواریم مساعدت شود.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش، اساس و محور فعالیت همه مدیران و معلمان در استان هرمزگان است  و مدارس شاهد در تحقق اهداف سند عملکرد برنامه محور دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها