موج

مسئول مسابقات فوتسال ورزش محلات در گفتگوی اختصاصی با موج:

مهدی عبدل گفت: برگزاری مسابقاتی از این دست در بهره‌مندی اقشار ضعیفِ مناطق محروم و توانمند ساز از سرانه ورزشی و همین‌طور در ایجاد فضایی سالم و پرنشاط برای جوانان و دوری آن‌ها به‌خصوص جوانان این مناطق از اعتیاد مؤثر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، برای بررسی سلامت روانی نهاد خانواده، تفریحات سالم بسیار تاثیرگذار است و همچنین تفریح و اوقات فراغت منجر به کاهش آسیب های فردی و اجتماعی می شود. تحقیقات نشان داده است که هر چه تفریحات سالم در درون جامعه مهیا باشد؛ پویایی و بالندگی را شاهد خواهیم بود. برگزاری رویدادها و مسابقات ورزشی در سطوح مختلف ملی، استانی و محلی از جمله اقدام هایی است که به پویایی یک جامعه  وکاهش تنش های اجتماعی بسیار کمک خواهد کرد.

با توجه به نقش موثری که ورزش در افزایش نشاط اجتماعی و پویایی شهر می تواند داشته باشد، به سالن فردوسی همدان که اولین دوره مسابقات فوتسال محلات شهر همدان در آن جریان دارد رفتیم و با گرداننده این بازی ها در خصوص چگونگی آن به گفتگو نشستیم. متن کامل این گفتگو( همراه تصاویر) را در ذیل بخوانید:

 مهدی عبدل بابیان اینکه این دوره از مسابقات به‌طور خاص مربوط به جوانانِ محلاتِ محروم شهر است، گفت: این مسابقات را با الهام از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران جام دهه مبارک فجر نام‌گذاری کرده‌ایم تا اشتیاق جوانانِ ورزشکارِ ما با یاد و خاطره جوانانِ پرشورِ انقلاب همراه شود.

مهدی عبدل با اشاره به اینکه این مسابقات با حضور 32 تیم از 55 تیم متقاضی ثبت نام تشکیل شده است اظهار داشت: این مسابقات در 8 گروه 4 تیمی با مشارکت نزدیک به 500 نفر در بازه زمانی 2 ماه به طول خواهد انجامید.

وی ادامه داد: برگزاری این مسابقات در بهره‌مندی اقشار ضعیفِ مناطق محروم و توانمند ساز از سرانه ورزشی و همین‌طور در ایجاد فضایی سالم و پرنشاط برای جوانان و دوری آن‌ها به‌خصوص جوانان این مناطق از اعتیاد مؤثر خواهد بود.

گرداننده این مسابقات گفت: شهرداری و شورای شهر مباحث مالی مرتبط به برگزاری مسابقات را به عهده گرفته‌اند، جایزه این جام فعلاً مشخص نیست اما به‌احتمال‌زیاد همچون سال‌های گذشته جوایز به‌صورت نقدی و غیر نقدی به برگزیدگان اهداء خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها