موج

همایش مشاوران و مدیران مدارس در گرگان؛

در 2 نوبت صبح و عصر، با حضور حمید پورشریفی دانشیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در کانون تربیتی- فرهنگی طه گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، همایش 600 نفره مشاوران و مدیران مدارس با رویکرد مداخله به هنگام در بحران های روانی –اجتماعی دانش آموزان و با محوریت پیشگیری از خودکشی با همکاری و حمایت معاونت های  تربیت بدنی و پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گلستان در 2 نوبت صبح و عصر، با حضور حمید پورشریفی دانشیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در کانون تربیتی- فرهنگی طه گرگان برگزار شد.

  رضا طبرسا معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گلستان، در افتتاحیه  این همایش گفت: رصد مستمر وضعیت آسیب های اجتماعی  و برنامه ریزی برای انجام مداخلات پیشگیرانه جهت کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی  و رفتارهای پرخطر ( به ویژه اعتیاد و سوء مصرف مواد ) باید از  اولویت های  مدیران مدارس باشد.

وی افزود: آسیب های اجتماعی شبکه چند علیتی دارد از این رو در پیشگیری از آسیب های اجتماعی احتیاج به کار تیمی و شبکه ای است چرا که اعتقاد داریم چنانچه در این مورد بصورت شبکه ای کار نکنیم بهتر است که کاری انجام نشود.

معاون تربیت بدنی و سلامت در پایان گفت : شناسایی دانش آموزان در معرض خطر و مداخله و ارجاع به هنگام گام موثری در کاهش آسیب های اجتماعی حوزه دانش آموزی است و ما امیدواریم مدیران مدارس در این امر مهم تلاش نمایند تا بتوانیم بهترین خدمات و اثربخش ترین خدمات را به دانش آموزان ارائه نماییم. 

سید خلیل حسینی پاسندی  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گلستان نیز در این همایش  گفت: از مهمترین گروه‌های هدف در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی، دانش‌آموزان و محیط مدرسه است.  وی ادامه داد: محیط مدرسه بیشترین تاثیرگذاری و الگوگیری را در قشر عظیمی مانند دانش‌آموزان دارد و می‌تواند بیش از محیط خانه به شکل غیر مستقیم اثرگذار باشد.

 حسینی تصریح کرد: مشاوران و معلمان باید متخصص در امر  تعلیم و تربیت باشند، ما در آموزش و پرورش ظرفیت های خوبی داریم همچون ظرفیت مشاورین ، سازمان های دانش آموزی و تشکّلاتش ، ظرفیت انجمن اولیاء و ... که اینها می توانند پشتیبانان خوبی برای موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها