رضا میرزایی به موج، گفت: تصفیه خانه آب شرب شهر ازنا، مهم‌ترین پروژه‌ این شرکت است که در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در گفت‌و‌گو با موج، اظهار داشت: تصفیه خانه آب شرب شهر ازنا، مهم‌ترین پروژه‌ این شرکت است که در دهه فجر 97 افتتاح می‌شود.

رضا میرزایی، تصریح کرد: این پروژه تاکنون 97 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با اعتباری بالغ بر 800 میلیارد ریال در دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. این در حالی است که مطالبات پیمانکار نیز در قالب همین برآورد پرداخت خواهد شد.

در دهه فجر 97، برخی پروژه‌های آب منطقه‌ای لرستان کلنگ زنی یا افتتاح خواهند شد

وی ادامه داد: البته در دهه فجر امسال، برخی از پروژه‌ها کلنگ زنی خواهند شد، برخی پروژه مطالعاتی هستند و برخی دیگر از پروژه‌ها که آماده بهره‌برداری هستند افتتاح خواهند شد که امیدواریم در توسعه استان لرستان نقش بسزایی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، افزود: پروژه مهندسی ساماندهی رودخانه کشکان در شهر معمولان شامل یک دایک حفاظتی به طول 600 متر نیز از جمله پروژه‌های صورت گرفته است که عملیات اجرایی آن از سال 95 آغاز شده و فاز نخست آن آماده بهره‌برداری است.

با احداث دایک حفاظتی کشکان، ساحل شهر معمولان از سیلاب در امان می‌ماند

میرزایی، گفت: با احداث این دایک حفاظتی، بخشی از ساحل شهر معمولان از سیلاب‌های فصلی در امان خواهد ماند.

وی، از آغاز عملیات اجرایی 2 پروژه ساماندهی رودخانه در شهرستان‌های بروجرد و الیگودرز در دهه فجر امسال خبر داد و تصریح کرد: 3 پروژه مطالعاتی فاز دوم سد چول هول پلدختر با هدف تامین آب شرب پایدار این شهرستان و روستاهای پرجمعیت منطقه، مطالعات فاز نخست سد بن‌لار پلدختر با هدف تامین آب شرب و باغات کشاورزی منطقه زیودار و سد برق آبی زال پلدختر به منظور تولید برق، کنترل سیلاب و تامین اهداف گردشگری است که در دهه فجر سال جاری مطالعات شناخت آنان آغاز خواهد شد.

عملیات اجرایی سد مخملکوه خرم‌آباد، دهه فجر امسال آغاز می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان، افزود: عملیات اجرایی سد مخملکوه خرم‌آباد نیز از جمله پروژه‌هایی است که با 53 متر ارتفاع، 663 متر طول تاج، 33 میلیون متر مکعب حجم مخزن و 60 میلیون متر مکعب حجم تنظیمی در دهه فجر امسال آغاز خواهد شد.

رضا میرزایی، گفت: خوشبختانه در دهه فجر امسال مردم خبرهای خوبی از حوزه آب لرستان خواهند شنید که امیدواریم بخشی از مشکلات این حوزه در استان با افتتاح و بهره‌برداری آنان مرتفع شده و بخش دیگر با کلنگ زنی در دهه فجر 97 و افتتاح و بهره‌برداری در آینده نزدیک برطرف شود.