شهردار همدان گفت: ایجاد گرمخانه توسط شهرداری با رویکردی انسانی انجام شده است و شهرداری وظیفه ای در خصوص تجهیز و رسیدگی به آن ندارد، هر چند به این موارد هم پرداخته ایم.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،شهردار همدان با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم در مورد وجود گرمخانه انجام‌شده و هر شب 50 تا 100 نفر اسکان داده‌شده و غذای گرم به آن‌ها داده می‌شود، گفت: شهرداری در اندازه بضاعت خود خدمت‌رسانی می‌کند، کارکنان شهرداری هم هر شب، افراد بی‌خانمان و متکدی را از سطح شهر جمع‌آوری کرده و به گرمخانه انتقال می‌دهد.

وی بیان کرد: شب یلدا بازدیدی از مجموعه داشته و میوه، شیرینی و آجیل برای ساکنان این مرکز بردیم تا آنها هم بی‌نصیب نباشند و وقتی از شرایط آنجا جویا شدم، اظهار رضایت کردند.

صوفی گفت: البته شرایط از نظر من ایده‌آل نبود به همین دلیل دستور دادم تا طبقه بالای این ساختمان را بازسازی و آماده کنند تا افراد به‌طور موقت به آن منتقل شوند و سپس بازسازی طبقه پایین و سرامیک کف آن انجام شود که در دست اقدام است.

شهردار همدان افزود: ایجاد گرمخانه وظیفه قانونی بهزیستی است و شهرداری به قصد خدمت‌رسانی و با رویکرد انسانی این کار را کرده است.