مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان گفت: تامین اجتماعی ریشه در قوانینی مترقی داشته که اهداف اجتماعی و انسانی را دنبال می نماید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جمیل حق پرست در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت حوزه رسانه و نقش آفرینی فعالان این عرصه درحوزه های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و قدردانی از تلاشهای صورت گرفته بمنظور تنویر افکار جامعه با بیان اینکه سازمانهای بیمه گر، حمایتی نیستند و ماهیتی محاسباتی دارند اظهار داشت: تامین اجتماعی ریشه در قوانینی مترقی داشته که اهداف اجتماعی و انسانی را دنبال می نماید.

وی با بیان اینکه در سازمان تامین اجتماعی مصادیقی همچون صورتحساب های سود و زیان و قیمت تمام شده معنا نداشته و تعهدات در قالبی تدوین شده بصورت تکالیف اجتماعی صورت میگیرد افزود: کارکرد اقتصادی سازمان نیز صرفاً بواسطه رسیدن به اهداف و نگهداشت و تولید ارزش افزوده برای آورده های حق بیمه مخاطبین برای سالهای آتی می باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه اهداف این سازمان مادی نبوده و بدنبال پوشش حداکثری افراد جامعه می باشیم اظهار داشت: بیمه پردازی خود یک سرمایه گذاری برای ایجاد آرامش و امنیت خاطر است.

حق پرست با اشاره به برخی قوانین موضوعه که بعضاً سبب تهدیدهایی برای منابع سازمانی می گردد خاطر نشان ساخت: حمایت از سازمانی بزرگ و گسترده همچون تامین اجتماعی با مخاطبین چند ده میلیونی که تقریباً نیمی از کشور را در برمیگیرد در واقع حمایت و پشتیبانی از یک فرد و مجموعه نیست بلکه تلاش برای صیانت از تمامی جامعه است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان دربخش دیگری از سخنان خود افزود: در یک نگاه اصولی و جامع به تامین اجتماعی، این امر بارز میباشد که دامنه اکثریت تعهدات ما بمنظور پوشش بیمه شدگان در شرایط اضطراری و دشواری های زندگی است که موضوعاتی همچون بیماری، حوادث، بیکاری، ازکارافتادگی و... ازجمله آنهاست.

کریم خرسندی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این دیدار با تایید بر نقش و اهمیت تامین اجتماعی در جامعه، به برخی از دغدغه ها و مشکلات خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در زمینه امور بیمه ای اشاره و خواستار پیگیری و اخذ مشاوره های لازم در این زمینه گردید.

تلاش در راستای تعمیم پوشش معافیت بیمه ای با برخورداری از کمک دولت تا ٥ نفر برای پایگاههای خبری و سایتها وا مکان افزایش این سهم برای اصحاب رسانه تا ١٠ نفر از جمله موضوعات مطروحه از سوی نمایندگان خانه مطبوعات گیلان بود.