مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت:از ابتدای سال تاکنون هلال احمر اصفهان به بیش از 2 هزار و 500 حادثه دیده امداد رسانی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محسن مومنی بیان داشت: از ابتدای امسال تا کنون هلال احمر این استان در قالب 758 تیم عملیاتی به بیش از 2 هزار و 500 حادثه دیده امداد رسانی کرده است.

 وی با بیان این خبر اظهار داشت: در مدت یاد شده 671 حادثه اعم از جاده ای، سیل و آبگرفتگی، صنعتی و کارگاهی، زمین لرزه، کوهستان، برف و کولاک در استان به وقوع پیوسته است که حوادث جادهای به تعداد314 مورد بیشترین سهم را در این زمینه داشته است.

مومنی اظهار داشت: 515 نفر از مصدومان حوادث رخ داده در استان در این مدت به مراکز درمانی منتقل شدند و  82 نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هلال احمر اصفهان ماموریت های یاد شده را با مشارکت 2 هزار و 175 نجاتگر و نیروی امدادی در قالب 758 تیم انجام داده است.

این مقام مسئول افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان پاییز نیز 481  نفر در پایگاه های هلال احمر سراسر استان اسکان اضطراری داده شده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان به مسافران و رانندگانی که قصد سفر به مناطق کوهستانی و برفگیر را دارند توصیه کرد باتوجه به شرایط جوی و بارندگی های احتمالی از ایمنی خودرو خود مطمئن شده و با خود زنجیر چرخ ، اقلام غذایی و البسه کافی همراه داشته باشند.